E-learning  pro žáky 2. třídy


22. 6. 2020

Milé děti, posílám Vám ještě nějaké zábavné úkoly na poslední týden školního roku. Rodičům zasílám soubor s důležitými informacemi. Vyplněné listy už nemusíte odevzdávat do školy, ponechte si je do září doma. 
Těším se, že se všichni sejdeme v pátek při rozdávání vysvědčení. Vezměte si s sebou na uložení vysvědčení obal. Žáci, kteří nechodili do školy, přinesou Čestné prohlášení. Myslete také na to, že si musíte ze školy odnést všechny věci. Podrobnosti si rodiče přečtou v souboru Informace rodičům. Jitka Drozdová

15. 6. 2020

Milí žáci, zde si můžete stáhnout úkoly na celý týden. Práce je rozdělena do pěti dnů. V pondělí vypracujte úkoly z českého jazyka a matematiky, v úterý z českého jazyka a čtení, ve středu se věnujte matematice a luštění křížovek, na čtvrtek jsem Vám připravila český jazyk a čtení. Na pátek Vám zbyl pracovní list z matematiky. Přeji Vám hodně zdaru.

10. 6. 2020

Ahoj děti, ve středu pokračujte na úkolech z českého jazyka a čtení, ve čtvrtek udělejte opět další úkol z českého jazyka a prvouky. Na pátek Vám neposílám žádný zvláštní úkol, ten den věnujte dodělání a kontrole svých prací, které jste třeba v týdnu nestihly. 

8. 6. 2020

Milí žáci, vážení rodiče, děkuji Vám za odevzdání vypracovaných úkolů. Od každého žáka už mám složku pracovních listů a slíbila jsem, že Vám pošlu hodnocení prací. Je jich ale velké množství, proto Vás žádám o trpělivost. I další úkoly, které budete mít hotové, můžete odevzdávat ve škole. 
Na pondělí jsem dětem připravila práci z českého jazyka a prvouky, na úterý z matematiky a čtení. S dalšími úkoly se Vám přihlásím ve středu 10. června.
S pozdravem paní učitelka Drozdová

3. 6. 2020

Milí žáci, máte zde práci na další 3 pracovní dny. Ve středu můžete vypracovat list z českého jazyka a matematiky, ve čtvrtek čtení a prvouku, v pátek Vás čekají křížovky a omalovánky
Opravuji nyní ty odevzdané pracovní listy a vidím, že například v matematice někteří u slovních úloh zapomínají dělat zápis nebo vůbec nepíšou odpovědi. Kdo máte práce ještě doma, zkontrolujte si je. Přeji Vám mnoho úspěchů.

1. 6. 2020

Milé děti, přeji Vám k dnešnímu svátku všechno nejlepší, hodně radosti a také pochval za povedené úkoly. Posílám Vám proto několik úkolů, a to z českého jazyka, matematiky a čtení (1 2). Opět si rozvrhněte práci na pondělí a úterý. Ať se Vám dnešní den vydaří. 

27. 5. 2020

Milí žáci, vážení rodiče, máte zde několik pracovních listů na vypracování. Jsou to úkoly z českého jazyka (1 2), matematiky (1 2) i čtení
Práci si rozvrhněte do konce týdne. Děkuji všem rodičům, kteří přinesli do školy dosud vypracované úkoly. Až je prohlédnu, zašlu Vám na email nebo po dětech hodnocení. Od některých žáků ještě žádnou práci nemám a také bych ji ráda viděla. Ve čtvrtek budu celé dopoledne ve škole ve Verneřicích, můžete mi úkoly přinést. Děkuji Jitka Drozdová

25. 5. 2020

Milí žáci, dnes tu máte opět několik pracovních listů s úkoly na pondělí 25. května a úterý 26. května. Připravila jsem Vám práci z českého jazyka, matematiky (A B) a čtení. Pro zábavu si můžete stáhnout křížovky

20. 5. 2020

Milé děti, vážení rodiče, dnes zde máte několik pracovních listů a opět si rozdělte jejich vypracování do více dnů. 
Z českého jazyka udělejte dva úkoly (1 2), je to pokračování učiva o párových souhláskách. V matematice si zopakujete sčítání a odčítání v oboru do 100 a pracovní list ke čtení obsahuje zajímavý příběh, který bude na pokračování. Komu se líbily křížovky, má zde 3. díl této zábavy.
Na další výuce se domluvíme příští týden.
paní učitelka Drozdová

18. 5. 2020

Milí žáci, doufám, že jste si přes víkend odpočinuli a pobyli jste také v přírodě. Nyní Vás zase čeká školní práce. Máte zde pracovní list z českého jazyka, matematiky, čtení a na závěr si můžete vyzkoušet své vědomosti v několika křížovkách
Další úkoly Vám zadám až ve středu 20. května.

13. 5. 2020

Dobrý den, druháci, dnes Vám posílám zase pracovní listy jako obvykle z českého jazyka, matematiky a čtení. Na závěr jeden list pro zábavu. A protože je to listů více, další práci zde naleznete až po neděli  18. května.  

11. 5. 2020

Milí žáci, je opět pondělí a já se Vám hlásím s úkoly. Máte tu práci z českého jazyka, matematiky a čtení. Nakonec si můžete vyluštit tajenku v obrázkové křížovce. Pracovní list z Čj a M má dvě strany, proto si rozdělte práci i na úterý 12. května. Další úkol Vám zde nechám až ve středu 13. května. 

4. 5. 2020

Milé děti, slíbila jsem Vám, že s dalšími úkoly se ohlásím v pondělí 4. května. Tentokrát Vám zde nechávám víc pracovních listů a vy si práci rozdělte do čtyř dnů, a to do čtvrtka 7. května. Máte tu listy z českého jazyka (12), z matematiky (12) i ze čtení (12). 
V pátek bude totiž zase sváteční den. S novými úkoly se Vám ozvu po neděli 11. května. Mějte se hezky.

30. 4. 2020

Milí žáci, dnes tu máte další 2 úkoly. První úkol je z matematiky a druhý úkol ze čtení. A protože zítra mají svátek čarodějnice, posílám Vám i nějaké jejich obrázky (1 2). V pátek je sváteční den 1. máj, proto si odpočiňte od úkolů. Buďte opatrní, dávejte na sebe pozor. Ozvu se Vám až po neděli 4. května.
paní učitelka Drozdová

29. 4. 2020

Dobré ráno děti, dnes Vás opět čekají dva úkoly, a to z českého jazyka a matematiky. Úkoly uveřejňuji také na Škola v pyžamu, ke kterému jsem Vám poslala odkaz. Byla bych ráda, kdybyste se pokusily nějaký úkol mi poslat na ukázku. Tato věc mi od Vás chybí.
Děkuji paní učitelka Drozdová 

28. 4. 2020

Milé děti, dnes Vás čeká jeden úkol z českého jazyka, není to nic těžkého, je to procvičování psaní slov se slabikami bě, pě, vě z minulého týdne a jeden úkol ze čtení. K němu nebudete tentokrát potřebovat čítanku, všechno je napsané na jednom listě. Posílám Vám také další list pro zábavu, omalovánku a hledání rozdílů. Přeji hezkou zábavu. 

27. 4. 2020

Milí žáci, doufám, že jste se měli o víkendu dobře, užili jste si pobyt v přírodě a odpočinuli jste si od školních úkolů. Dnes se dejte zase do práce. Připravila jsem Vám pracovní list z matematiky a ze čtení. Ať se Vám daří.  

24. 4. 2020

Milé děti, máte tady opět poslední 2 úkoly tohoto týdne, a to z českého jazyka a ze čtení. Navíc posílám jeden list pro zábavu. Přeji Vám hezkou sobotu a neděli, užívejte si pěkného počasí v přírodě.

23. 4. 2020

Milé děti, dnes tu máte práci z matematiky a čtení. Přeji Vám hodně zdaru a hezký den.

22. 4. 2020

Dobrý den, děti, dnes pro Vás mám úkol z českého jazyka a matematiky. Je to pokračování násobilky, nemusíte se jí bát, podle obrázků určitě úkol pochopíte. paní učitelka

21. 4. 2020

Dobrý den, žáci, dnes jsem pro Vás opět vybrala první práci z českého jazyka, druhou práci tentokrát z matematiky. Doufám, že se Vám daří dobře a že jste všichni zdraví. Když si nebudete vědět s nějakým úkolem rady, napište mi. paní učitelka

20. 4. 2020

Dobrý den, děti, dnes Vás čeká jeden úkol z českého jazyka, je to procvičování slabik dě, tě, ně z minulého týdne a úkol ze čtení. K němu budete potřebovat vaši čítanku. Posílám Vám také jeden list pro zábavu, křížovku a bludiště

17. 4. 2020

Milé děti, dnes tu máte poslední 2 úkoly tohoto týdne, a to z matematiky a ze čtení. Přeji Vám hezký víkend, ohlásím se Vám znovu v pondělí 20. dubna.
paní učitelka Drozdová 

16. 4. 2020

Dobrý den, děti, dnes Vám posílám opět 2 pracovní listy k vypracování, a to z českého jazyka a matematiky.
Poslala jsem Vašim rodičům odkaz k přihlášení na stránku Škola v pyžamu. Založila jsem zde naši třídu a vy můžete tady svůj hotový úkol nahrát a odeslat ke kontrole. Nebo i tuto stránku můžete použít ke stahování úkolů. Přeji Vám hezký den.

15. 4. 2020

Žáci, na dnes Vám posílám opět 2 úkoly. První úkol je z matematiky a druhý ze čtení. Hodně zdaru.

14. 4. 2020

Milé děti, posílám Vám na dnešní den pouze 2 úkoly, z českého jazyka a ze čtení. Minulý týden jsem Vám poslala více úkolů z matematiky a domnívám se, že je někteří možná ještě nemáte vypracované. Doufám, že jste všichni zdraví a můžete začít opět pracovat. 
Přeji Vám pěkný den.

6. 4. 2020

Milé děti, posílám Vám úkoly na další dny. Máte zde 3 pracovní listy z českého jazyka (A B C) a 3 pracovní listy z matematiky (A B C). Každý den postupně vypracujte jeden list z Čj a jeden list z M. Bohužel nemám od některých z Vás žádné informace, jak pracujete, zda úkolům rozumíte, jestli není úkolů příliš hodně. Veškerou práci si proto ukládejte, abychom se k ní mohli ve škole vrátit a zkontrolovat ji. 
  • Můžete si učivo z Čj opět procvičovat na těchto stránkách: A B  
  • Učivo z matematiky na: A B   
S novými úkoly se Vám ozvu po Velikonocích. Mějte se Vy i Vaši rodiče moc hezky, myslím na Vás.
Jitka Drozdová

2. 4. 2020

Milé děti, vážení rodiče, opět Vám posílám práci na několik dnů. Rozvrhněte si ji do úterý 7. 4.  Z českého jazyka 1 pracovní list, je to pokračování další látky podle učebnice na str. 78 Předložky. Z matematiky 2 pracovní listy (A B) k procvičování násobilky. V každém listu jsou uvedené i úkoly, které můžete vypracovat do vlastního sešitu Matematika 6.  
 
Učivo z Čj si můžete procvičit na těchto stránkách: A B
K učivu z matematiky (násobilka čísla 2) můžete sledovat oblíbená Matýskova videa:  A B C
 
Přeji mnoho úspěchů při práci a hodně zdraví. Jitka Drozdová

30. 3. 2020

Milí žáci a rodiče, zde jsem Vám opět připravila několik úkolů na další dny. Máte zde 2 pracovní listy z českého jazyka, první je k učivu o vlastních jménech zvířat, druhý k učivu o vlastních jménech měst a vesnic. Toto učivo si můžete také procvičit na této stránce.
K učivu z matematiky Vám posílám 3 pracovní listy z matematiky: násobilku, sčítání a odčítání, omalovánku
Věnujte se také čtení, úkoly najdete v následujícím pracovním listu. Práci si rozdělte nejméně do čtyř dnů. Přeji Vám hodně zdraví.

25. 3. 2020

Milí rodiče a žáci, připravila jsem dětem další úkoly z českého jazyka a matematiky a ještě jednou zde uvádím svůj email: drozdova@zsvernerice.cz, na který mi můžete psát zprávy a dotazy. Děkuji.

24. 3. 2020

Milé děti, posílám Vám 2 pracovní listy pro práci ve čtení a v matematice. Rozvrhněte si ji na další dny od 24. 3. do 27. 3. 2020.
Dejte mi vědět na můj email, zda úkoly děláte. Děkuji
Jitka Drozdová

23. 3. 2020

Milí žáci, posílám Vám na dnešek jednu práci z českého jazyka a jednu práci z matematiky. Hodně zdaru.

22. 3. 2020

Milí rodiče, nepředpokládala jsem, že děti budou doma tak dlouho. Posílám jim nějaké úkoly, pracovní listy, ale nevím, zda máte vůbec možnost si je vytisknout nebo zda je mají děti na co přepsat. Domluvila jsem se proto s vedením školy, že si můžete v PO, ÚT a ve ST v době od 8.00 10.00 hod. vyzvednout v ředitelně pracovní sešit Matematika č. 6 a nějaké prázdné sešity na psaní. 
Také budu ráda, když mi pošlete na pracovní email: drozdova@zsvernerice.cz  zprávu o tom, jak situaci zvládáte, co se Vám daří nebo nedaří, jak to dětem jde, jaké stránky používáte apod.
Všechny Vás zdravím.
Jitka Drozdová

20. 3. 2020

Milí žáci, v matematice určitě sami procvičujete sčítání a odčítání do 100. Od března jsem ale měla v plánu, že se začneme učit malou násobilku. Připravila jsem Vám proto zjednodušený výklad tohoto učiva v následujícím souboru. Máte v něm také další informace.
Přeji Vám pěkný nastávající víkend a rodičům hodně trpělivosti a zdraví.
Jitka Drozdová


19. 3. 2020

Milé děti, dnes tu máte opět 1 úkol z českého jazyka. Učivo si také můžete procvičit na následující stránce. Tu můžete použít i na procvičování čtení. Zadáte si na ní 2. ročník a kliknete na fialový rámeček Najdi podstatná jména.

18. 3. 2020

Milí žáci, na dnešek jsem Vám připravila jen úkol z českého jazyka. Je to nové učivo o podstatných jménech a začíná v učebnici ČJ na straně 73. Vypracujte přiložený pracovní list. Učivo si také můžete procvičit na těchto stránkách.:
A B

17. 3. 2020

Děti, posílám Vám 2 pracovní listy, ze čtení a z matematiky. Přeji hodně zdaru při jejich řešení. 


16. 3. 2020

Vážení rodiče, nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., žákům, rodičům i učitelům nabízí bezplatný přístup k multimediálním interaktivním učebnicím pro 1. a 2. stupeň základních škol pro předměty matematika, český jazyk, prvouka a další předměty.
K bezplatnému používání se stačí pouze zaregistrovat a kteroukoli MIUč+ pak mohou žáci, rodiče i učitelé zdarma používat 30 dní. Pokud by uzavření škol trvalo déle, licence bude prodloužena do 30. 6. 2020.
Všechny MIUč+ lze používat zdarma na www.ucebnice-online.cz nebo přes instalovaný program Media Creator.
Bezplatně je poskytována rovněž matematika v 1. až 5. ročníku na www.matyskova-matematika.cz.

Česká televize začíná v pondělí 16. 3. na programu ČT 2 od 9.00 hod. s novým vysíláním pro školáky pod názvem UčíTelka.

Posílám Vám také 2 pracovní listy k opakování učiva z českého jazyka a matematiky.

Přeji všem hodně zdraví Jitka Drozdová

13. 3. 2020

Děti, posílám Vám 1 úkol z českého jazyka a 1 odkaz na učivo z prvouky.

12. 3. 2020

Děti, zde jsou další úkoly z matematiky a ze čtení. Máte tu i zábavný list s křížovkami.

11. 3. 2020

Milí žáci, zde průběžně najdete úkoly pro vaši domácí výuku. Na vypracování úkolů si pořiďte sešit nebo volné listy papíru. Všechny úkoly, které uděláte, odevzdáte, až se vrátíte do školy.
Učivo z českého jazyka: Procvičujte psaní y, ý, i, í po tvrdých a měkkých souhláskách. K tomu najdete cvičení v učebnici na str. 109–111. Opište a doplňte cvičení 1 na str. 79 a cvičení 6 na str. 83.

Na těchto stránkách najdete zajímavá cvičení i texty na procvičování čtení:

A
B
C
D

Učivo z matematiky: Procvičujeme sčítání a odčítání do 100. Umíme tyto typy příkladů: Sčítání a odčítání celých desítek  20 + 30  50 – 30. Odčítání a sčítání desítek a jednotek bez přechodu přes základ 53 + 4    57 – 3   53 + 7    60 – 3.
Sčítání a odčítání s přechodem přes základ  53 + 9    63 – 7.
Za úkol vypracujte přiložený pracovní list. Můžete si ho vytisknout nebo opsat.

Další příklady k procvičování najdete zde.

«E-learning
«Aktuálně