Pozoruhodný úspěch našeho žáka v okresním kole Olympiády z AJ


Tak jako v letech předchozích i letos naše škola vyslala svého reprezentanta do okresního kola Olympiády z AJ pořádané DDM v Děčíně. To letošní bylo výjimečné tím, že se konalo v době nejostřejšího „lockdownu“ 23. března, a tudíž stejně jako výuka pouze “online“. Z tohoto důvodu jsme tentokrát našli jediného statečného, a to sice Ondřeje Baldinuse ze sedmé třídy, který se za naše žluto-černé barvy utkal v kategorii mladších žáků. V kategorii starších žáků (8. - 9. třída) jsme tentokrát nenašli ani jednoho rytíře bez bázně a hany.
Nutno říci, že s podobným problémem, a to v obou kategoriích, se evidentně potýkaly i ostatní školy, takže letos byla účast nižší než v ročnících předchozích. Výzvu k souboji totiž za ztížených podmínek přijaly především ambicióznější školy, jejichž žáci v podobných soutěžích obvykle obsazují přední místa. Ovšem i v takové konkurenci dokázal Ondra vybojovat naše historicky nejlepší umístění – 5. místo, a to v těsném závěsu za vítězi, kterým doslova dýchal na paty!
Ondrovi BLAHOPŘEJEME & DĚKUJEME!!!
Ondrův úspěch je pro nás velkým povzbuzením. Jasně totiž ukazuje to, co je v distanční výuce stále více zřejmé, a to sice – že je v podstatě jedno, kde se vzděláváte. Důležité je, zda jste za své vzdělání přijali osobní zodpovědnost a stanovili jste si nějaké nej cíle, kterých chcete dosáhnout. Pro nás učitele je pak potěšením vás na této cestě doprovázet a pomáhat vám vaše sny splnit.
Mladí lidé by měli snít – a to ve velkém! :)

Dita Králová

«Zprávy a novinky
«Aktuálně