Zkus to sám

Dne 1. listopadu jsme se, jako ryze chlapecká část 8. a 9. třídy, vypravili do Děčína, kde proběhla exkurze na Střední škole lodní dopravy a technických řemesel.
Když jsme dorazili autobusem na místo konání, přesunuli jsme se do dílen, kde jsme si mohli vyzkoušet vyražení čísla nebo písmenka do plíšků z hliníku či vyrobení těsnění. Pak jsme viděli změření tloušťky vlasu speciálním přístrojem a obrobili jsme plastové kolečko.
Ve druhé části exkurze jsme byli převezeni autobusem ke školní lodi DL-2, kde proběhla ukázka téměř celého plavidla. Zde jsme se otestovali ve vázání lodních uzlů, startování motoru pomocí kliky a stříhání a spojování umělohmotných trubek.
Po vyplnění dotazníku jsme jeli domů. Exkurze se nám celkově líbila a hodnotíme ji pozitivně.


Dominik Pavlis, Michal Kabele
Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně