Mimoevropské země (projektový den)

Dne 22. 12. 2017 se konal každoroční projektový den na druhém stupni, letos na téma mimoevropské země. Každá třída měla za úkol připravit si svůj program pro danou zemi a výzdobu.
 
USA (6. třída)
Šesťáci nás přivítali propracovanou prezentací o USA. Ta obsahovala informace o nejznámějších místech, největších městech a prezidentech. Také jsme se dozvěděli, jak tam probíhají Vánoce. Na konci bylo občerstvení. Mohli jsme si pochutnat na hranolkách s kečupem nebo na značkovém pití. Nechyběla ani vědomostní soutěž o ceny.
Jan Forszták
 
Japonsko (7. třída)
V sedmé třídě jsme vyslechli hymnu a prohlédli si výzdobu třídy. Ze začátku jsme dostali kvíz o Japonsku, který vyhráli Jan Forszták a Michaela Zavřelová. Odměnou jim byly čokoládové bonbóny. Sedmáci nám vyprávěli o svém státu, o automobilkách, vybraných jídlech a slavení Vánoc. V průběhu akce nám dali ochutnat sushi a wasabi, ti, kdo měli hrníčky, si mohli vychutnat i čaj. Vypadalo to, že to všechny bavilo.
Filip Benčík
 
Etiopie (8. třída)
Osmá třída nás uvítala hymnou, potom jsme vyslechli referáty o zemi, slavných osobnostech a o kávě. To bylo doprovázeno ochutnávkou kávových bonbónů, čokolády a kávových řezů. Pak následovalo povídání o etiopských Vánocích a na závěr jsme zhlédli ukázku speciálního sportu, který připomínal hokej. Celkově se mi to líbilo.
Josef Deňo
 
Jamajka (9. třída)
Deváťáci si připravili Jamajku. Celým programem provázela paní učitelka Štěpánka Hrachovcová a Kristýna Kučerová. Po poslechu hymny Jan Forszták společně s Filipem Benčíkem uvedli pár základních údajů. Poté jsme se dozvěděli něco o tom, jak se slaví Vánoce na Jamajce. Následovala scénka Usiana Bolta (Josef Deňo), o kterém nám Eliška Prskavcová řekla pár informací, a Justina Gatlina (Martin Baláž), kteří nám ukázali zpomalený záběr souboje v běhu. Pak Alexandra Sotonová a Adéla Kudrnová představily Boba Marleyho a Seana Paula. Dále nám Martin Baláž a Josef Deňo předvedli jamajský bob. Na závěr byla ochutnávka tropického ovoce. Deváťáci ochutnávku zpestřili kvízem, hlavní cena byl ananas. V kvízu byl ale menší zádrhel v tom, že místo jednoho druhu ovoce byla brambora. Ondřeje Stýbla to ale nezmátlo a i přesto kvíz vyhrál. Myslím si, že celý program byl velmi zdařilý. 
Eliška Prskavcová

Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně