Mimoevropské země (projektový den)

 
V letošním školním roce se již po osmé konal projektový den, ve kterém jednotlivé třídy představují ostatním vybraný stát. Tentokrát se ovšem nejednalo o státy z Evropské unie, nýbrž jsme měli možnost poznat státy mimoevropské. 27. října začala přehlídka informací z historie, geografie, kultury a gastronomie. Nechybělo poučení o známých osobnostech a několik zajímavostí.

Čína (6. třída)
Nejprve jsme si Čínu představili a řekli si základní informace. Poté jsme se podívali na prezentaci o Tibetu, Hongkongu a obyvatelstvu přelidněné Číny. K tomu směřovala i další prezentace o politice jednoho dítěte. Něco málo jsme se také dozvěděli o čínském horoskopu a kuchyni. Nechyběla ani ochutnávka, což byla tradiční polévka a čaj. I přesto, že 6. třída dělala tento projekt poprvé, tak si myslím, že se jim povedl.
Ondřej Chrenko

Mexiko (7. třída)
Sedmá třída si pro nás připravila stát Mexiko. Nejprve nám zazpívali píseň Všichni jsou už v Mexiku a následoval krátký úvod Kristýny Kučerové, která nás programem prováděla. Potom jsme si poslechli prezentaci Jana Forzstáka o základních informacích. Mnohokrát se přeřekl, i tak se mu prezentace povedla. Nato jsme zhlédli scénku býk a matador a Eliška Prskavcová představila herečku Salmu Hayek. Sedmáci nás pak seznámili s mnoha významnými osobnostmi. Po všech prezentacích nám zahráli scénku o mafii a přišla na řadu ochutnávka velmi známého pokrmu nachos s různými omáčkami. Touto ochutnávkou se ukončila návštěva Mexiku.
Kateřina Rokosová

Kanada (8. třída)
8. třída si pro nás připravila Kanadu. Když jsme přišli, pustili nám hymnu. Poté nám Františka Kurišová řekla nějaké základní informace. Následovala prezentace Matěje Zítky a Michala Jiráska na téma hokej a sport v Kanadě. Dále nám Františka Kurišová a Lenka Hodačová pověděly něco o kanadské kuchyni a k tomu byly na ochutnávku muffiny s javorovým sirupem, které jsou pro Kanadu typické. Nakonec si osmáci připravili vtipnou scénku s Justinem Bieberem, kterého si zahrála Tereza Kovářová a její taneční skupina.
Anna Stanková

Zimbabwe (9. třída)
Devátá třída nás přivítala v Zimbabwe. Program si připravili ve formě scénky - ohromení turisté se postupně dozvídali víc a víc o Zimbabwe. Roli turistů si zahráli Ondra Chrenko, Anežka Kurišová a Anna Stanková. Scénka spočívala v tom, že turisté zabloudili a došli až k Viktoriiným vodopádům, kde si pro nás připravila informace a prezentaci o Viktoriiných vodopádech Eliška Rokosová. Poté turisty odvedla do vesnice, kde se seznámili s domorodci a šamanem. Denisa Urbanová (šaman) přivítala turisty ve vesnici a řekla jim hlavní informace o Zimbabwe. Pak se pustila hymna. Scénka pokračovala tancem domorodců a ochutnávkou tropického ovoce. Na závěr proběhl tipovací kvíz.
Eliška Rokosová


Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně