Máchův pohár

KRAVAŘE, 22. 9. 2015, žactvo 1. stupně

1. Bělá pod Bezdězem, 2. Verneřice, 3. Okna, 4. Kravaře, 5. Jestřebí

ZŠ Kravaře nás letos poprvé oslovila s pozvánkou na účast v turnaji „Máchův pohár“. Prvotní problém s dopravou na sportoviště byl elegantně vyřešen organizátorem – přímo před školu nám přistavili vůz a pan řidič nás velice ochotně a bezpečně dopravil do Kravař – a po turnaji také zpět do Verneřic.

Na sportoviště jsme dorazili jako první, trávník byl plný rosy, dýchl na nás podzimní chlad. Pan řidič byl zároveň pravou rukou organizátora a celý areál otvíral. V šatnách jsme se převlékli a začali jsme se rozcvičovat – nemuseli jsme běhat v té zcela mokré trávě, byli jsme vpuštěni na „umělku“. Teprve během rozehrávání se začala sjíždět další družstva, pozorovali jsme rozehrávky ostatních týmů. Usoudili jsme, že někteří hráči jsou ve značné nevýhodě – i na naše poměry působili slabším a menším dojmem. Ale někteří hráči z ostatních týmů se zdáli být aktivními fotbalisty.

Turnaj byl zahájen a podle rozlosování začaly první hry. Hrály se dva zápasy v jeden čas, systémem 2x 10 minut, 6+1. První zápas proti Oknům se ze začátku moc nedařil, ale pak se situace otočila a souhra našich byla velice úspěšná. Okna jsme porazili 5:1. Cítili jsme se velice dobře a pozitivně naladěni do dalších kol. Druhý zápas - proti Jestřebí - jsme hravě vyhráli 14:1.

Velice silně očekávanou a radostnou událostí začatého dopoledne bylo rozdávání obědů – každý žák odcházel od výdejního okénka s širokým úsměvem a s řízkem a chlebem na tácku, navíc ještě lahev minerálky v podpaždí a sušenka. Co dodat? Chvála organizátorovi?

Po pauze - po řízkové svačince - následovaly poslední dva zápasy – a pro nás velice důležité zápasy. Skóre bodů jsme měli naprosto shodné s žáky z Bělé pod Bezdězem. Takže souboj o první místo! Nutno dodat, že vidina návratu domů s obrovským putovním pohárem náš tým silně povzbudila k úžasným výkonům! Celý finálový zápas jsme vždy měli branku navíc a soupeř skóre pracně vyrovnával. Bohužel, padla branka navíc ve prospěch Bělé, a po dvou minutách, kdy se nám již nepodařilo skóre otočit, konec zápasu a my jsme se v mžiku stali stříbrnými. Na celé mužstvo sedlo velké zklamání a smutek.

Při rozdávání cen na nástupu všech mužstev se opět všichni usmívali a byli rádi za tak krásný pohár za druhé místo, který jsme si odváželi do naší školy, do Verneřic. Navíc byla našemu týmu udělena další cena – cena pro nejlepšího střelce turnaje: David Konečný, 19 gólů! Gratulujeme! Ceny rozdávala paní starostka až z Doks!

Byl to krásný a po chladném ránu prosluněný den prožitý v pozitivní náladě.

Za náš tým se zúčastnili: David Konečný, Jiří Pešek, Petr Kučera, Štěpán Janiga, David Sekyra, Petr Březina, Šárka Kadlečková, Richard Mlejnek a Jakub Routner jako gólman.

Mgr. Adéla Němečková