Přemyslovští králové - rozkvět českého státu

Dne 20. 2. 2015 k nám zavítala skupina historického šermu Pernštejni z Pardubic. Připravili si pro nás program Přemyslovští králové - rozkvět českého státu. První ukázka se týkala Kosmovy kroniky, děj se odehrával v 11. - 13. století. Na pomoc si pozvali 3 chlapce: Ondru Stýbla, který hrál Bořivoje II., Honzu Čekala, který si zahrál Oldřicha, a Honzu Forsztáka jako Svatopluka. V další ukázce nám představili Vladislava II., dědičného českého krále, opět si pozvali dva chlapce na pomoc. Hráli syny Vladislava II., byl to Jiří Tomiška a Štěpán Kukačka. Po téhle scénce následovalo L. P. 1198, L. P. 1203, L. P. 1204 a L. P. 1212 - Zlatá bula sicilská a Václav II. Úplně nakonec předvedli ukázku souboje.
Po skončení programu odpovídali na otázky, které žáci pokládali. Celý program byl zajímavý a vtipný. Myslím, že se žákům 1. a 2. stupně líbil.

Dominika Marková