Přírodovědné a technické vzdělávání - Děčín Libverda

Dne 17. 12. 2014 se 9. třída pod vedením pana učitele Šrama vydala na přírodovědnou exkurzi na Střední školu zahradnickou a zemědělskou Antonína Emanuela Komerse do Děčína Libverdy. Před školou na nás čekal mini autobus.
Když jsme dorazili na Libverdu, převzal si nás mladý pan učitel a zavedl nás do učebny mikrobiologie. Zkoumali jsme nejdříve pokožku cibule, pak škrobová zrna s a bez jodové tinktury. Dostali jsme pracovní listy, kam jsme měli doplnit, jakým zvětšením jsme daný předmět pozorovali, a měli jsme nakreslit to, co jsme pod mikroskopem viděli. Výborný obrázek namaloval Josef Valsa.
Když jsme dokončili práci se všemi preparáty, přemístili jsme se nyní již v doprovodu paní učitelky do místnosti, ve které jsme zhlédli prezentaci o plazech, obojživelnících a rybách. Po skončení prezentace jsme vyplnili nějaké otázky a přešli do místnosti s akvárii a terárii. Vyskytovala se tam zajímavá zvířata jako například chameleon, agama, želva, slepýš, krajta a akvarijní rybky.

Jan Krapf, Lukáš Pešek