Hry bez hranic 2015

Dne 12. 6. 2015 se zástupci naší školy vydali do liběšické základní školy na sportovní den „Hry bez hranic“. Naši školu reprezentovaly dva týmy, žáci z prvního a druhého stupně. Po příjezdu všech škol ředitel liběšické školy všechny uvítal a seznámil nás se základními informacemi. Našimi soupeři byly školy z Liběšic, Úštěka a Ploskovic.
První stupeň nejprve skákal do dálky v gumácích, každý měl tři pokusy, nejlépe to šlo A. Horákovi, který skočil 294 cm. Pak jsme se přesunuli na hřiště, kde všem byla vysvětlena pravidla interkrosu. Dvakrát jsme remizovali a jednou prohráli. Poté nás čekala vybíjená s jinými pravidly a volejbalovým míčem, získali jsme jednu výhru, prohráli a remizovali jsme. Potom na nás čekala překážková dráha, ve které jsme měli nejlepší čas 24 vteřin. Následovala jízda šlapací motokárou a balanční prkno, za které Ondřej Zeman obdržel 3. místo. Celkově si odvezl 1. stupeň dva bronzové poháry.
V týmu druhého stupně soutěžilo 10 žáků. První disciplínou byla jízda motokárou po vyznačené trase. Poté se hrála „vybíjená naruby,“ kterou naši žáci hráli poprvé v životě, ale i přesto se jim velice dařilo. Ze tří her jsme získali dvě vítězství. Další soutěží byl skok do dálky v holinách. Následující sportovní aktivitou byl interkros, který naši reprezentanti jednou vyhráli, poté remízovali a nakonec bohužel prohráli. Překážková dráha s míčkem na lžíci se našim žákům příliš nelíbila, ale nakonec ji všichni skvěle zvládli. Jako poslední nás čekalo balancování na indoboardu.
Když všichni dosportovali, následovalo vyhlášení umístění jednotlivých týmů. Náš tým z druhého stupně získal dva stříbrné poháry za „vybíjenou naruby“ a interkros. Na celkovém místě se naše škola umístila jako třetí. První místo získali zástupci liběšické školy, druhé žáci z Úštěka a poslední místo obsadila škola z Ploskovic.
Tento sportovní den se určitě všem líbil, užili si ho a rádi se zúčastní příštího ročníku.