Zkus to sám

Ve čtvrtek 14. listopadu 2013 se devátá třída ZŠ Verneřice zúčastnila projektu Zkus to sám na Střední škole lodní dopravy a technických řemesel v Děčíně. Žáky prováděli učni střední školy. Nejprve žáci byli v dílně, kde si mohli do měkkého materiálu vyrazit různá písmena nebo čísla. Všichni se vystřídali a vyrazili si nějaké písmeno. Na druhém stanovišti si s kostičkou dřeva vyzkoušeli obrábění na soustruhu. Poté se dozvěděli informace o těsnění, které také vyrobili, a zhotovili ručně závity. Autobus převezl žáky na školní plavidlo v Rozbělesích, kde byla připravena ochutnávka dalších zajímavých řemesel. Poznali, jak se ručně startuje motor, což se jednomu žákovi také povedlo. Celá třída si zkusila useknout kus plechu, ohnout ho na ruční ohýbačce a čerpat vodu ručním čerpadlem. Žáci pak házeli provaz na pachole, to se používá na uvázání plavidla. A na závěr vázali smyčku, což všem celkem šlo. Po ukončení všech ukázek žáci vyplnili dotazník a jeli zpět do Verneřic. Myslíme si, že celé třídě se na škole moc líbilo a  že tento projekt pomůže mnoha žákům s výběrem školy.

Zdeňka Tomšíková, Adéla Katuščáková


Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně