Fotbalový turnaj V. Šmicera - starší žáci

27. března 2014 se uskutečnil 12. ročník Fotbalového turnaje Vladimíra Šmicera ve sportovní hale ve Verneřicích. Turnaje se zúčastnili chlapci osmých a devátých tříd základních škol z Verneřic, Liběšic, Benešova nad Ploučnicí, Markvartic, Kravař a Horní Police. Týmy se rozdělily do dvou skupin - "A" a "B", kde hrál každý tým s každým (výsledky viz fotografie). Poté byla dvě semifinále (Verneřice - Markvartice 1:2 a Liběšice - Benešov n. Pl. 0:2). Boj o 3. místo vyhrály Verneřice nad Liběšicemi 5:2. Ve finále zvítězil Benešov nad Ploučnicí nad Markvarticemi 3:1. Hrálo se dvakrát sedm minut, finále dvakrát deset minut. Rozhodčími byli P. Fischer, M. Holbík a H. Šikl, bývalí žáci školy. Na turnaji byl i Vladimír Šmicer. Rozdal dětem autogramy a vyhlašoval vítěze. Na 5. - 6. místě skončily Kravaře a Horní Police, na 4. místě se umístily Liběšice, 3. místo vybojovaly Verneřice, na 2. místě byly Markvartice a pohár pro vítěze si odvezl Benešov nad Ploučnicí. Každý tým získal míč a týmy, které obsadily 1. - 3. místo, dostaly poháry a medaile. Nejlepším střelcem byl vyhlášen Dominik Novotný z Liběšic, oceněni byli také nejlepší hráči z každého týmu. Všechny skupiny se vyfotily s Vladimírem Šmicerem a poté odešly na oběd. Podle mého názoru byl fotbal napínavý a férový.