Výstava

Dne 7. listopadu pořádala Základní umělecká škola Žandov výstavu výtvarných prací žáků z Verneřic. Výstava nesla název Podél tebe/podle tebe a odehrávala se u městské knihovny, podle toho byl odvozen i název, jelikož výstava se nesla nahoru podél schodiště ke knihovně. Nebyly vystavovány jenom obrazy, které namalovali žáci, ale také keramické sochy, vázy a nádoby. Nechybělo ani (pestrobarevné) občerstvení, které připravili starší žáci docházející na výtvarný obor. Ani muzika nechyběla, tu nám zařídila kapela Základní umělecké školy Žandov. Nejprve se nám ale představila Dominika Marková na klávesy s písněmi Severní vítr a Holubí dům. Poté nám kapela zahrála písně Kolysanka, Holubí dům (tentokrát se zpěvem), Kohout a na závěr Non stop, touto písní se rozloučila. Lidé si mohli prohlédnout práce žáků. Výstava v městské knihově stále trvá. Když půjdete do knihovny, vzpomeňte si, že to jsou práce žáků z výtvarného oboru.

(Simona Valachová)