Hry bez hranic v Liběšicích

7. června 2013 se v liběšické základní škole odehrála akce „Hry bez hranic“. Ráno jsme se všichni sešli na verneřickém náměstí a pak jsme se společně přesunuli do autobusu, který už na nás čekal za mostem na zastávce. Cesta do Liběšic proběhla rychle a panovala uvolněná nálada.
V Liběšicích jsme přešli do učebny čtvrté třídy, kde jsme se převlékli, napili a případně najedli. Na chodbě byl první a druhý stupeň oddělen, každé skupině byl přidělen vlajkonoš (druhý stupeň měl znak Rožmberků - tedy červenou růži) a každý jednotlivec dostal cedulku s číslem.
Po tomto procesu se všechny týmy se svými vlajkonoši v čele seřadily u hřiště, kde dostaly základní informace. První stupeň se pak přesunul na florbal do tělocvičny a druhý stupeň na hřiště, kde všem byla vysvětlena pravidla intercrossu, která byla velmi podobná pravidlům lakrosu. V intercrossu jsme s Úštěkem prohráli 4:10, nad Ploskovicemi jsme vyhráli 8:7 a s Liběšicemi jsme prohráli 1:11. Pak jsme šli na chůdy a později skákali v holinkách do písku. Následoval hod oštěpem a florbal, kde jsme dvakrát prohráli a jednou remizovali. Jeden zápas odehrál dívčí tým. Ve štafetě obsadil 2. stupeň 3. místo a na závěr si dvě dívky vyzkoušely chůzi na balančním laně.
Po tom všem bylo vyhlášení a ukončení her, kde jsme se dozvěděli, kdo dostane jaké medaile a také celkové umístění všech čtyř škol. 2. stupeň obsadil v intercrossu i ve florbalu 3. místo a získal dva malé poháry. Tato umístění jsme již tušili z průběžných výsledků, napínavější ovšem bylo vyhodnocení individuálních disciplín.
Žáci prvního stupně dominovali ve skoku do písku v holinkách a na stupně vítězů nepustili nikoho jiného. D. Kučerová, A. Horák a D. Sekyra získali medaile za první, druhé a třetí místo. Ani žáci druhého stupně nezůstali bez medailí. Nejrychlejší v chůzi na chůdách byl M. Horák a třetí místo obsadil V. Facuna. Tomu se podařilo vyhrát i hod oštěpem, kdy třetí byl R. Černý.
Celkově se na 4. místě se umístily Ploskovice, na 3. Úštěk, na 2. Verneřice a na 1. místě Liběšice. Za druhé místo jsme dostali digitální fotoaparát a po ukončení jsme slavili tím, že jsme šli uklidit 4. třídu, kde byla naše „šatna“. ;-) Pak jsme jeli zpátky domů.

  (Jakub Šebek)

Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně