Klaun Bilbo

V pátek 5. 4. nás navštívil Klaun Bilbo. Představení se konalo v malé tělocvičně, kde se sešla celá škola i školka. Klaun Bilbo se představil a začal hrát na harmoniku a zpívat s dětmi. A děti se přidávaly. Poté ukázal dětem housle, o kterých říkal, že jsou přes 300 let staré, a chtěl na ně hrát. Jenže je měl opačně a děti mu radily, jak si je dát správně, to se mu nepovedlo, spadl a housle si rozbil. Pak tancoval s holí, o které tvrdil, že je to baletka, ale praštil se s ní do hlavy a děti se začaly smát. Potom chtěl udělat kouzlo, které spočívalo v tom, že děti natrhaly papír a naházely mu ho do klobouku a on si ho dal na hlavu a vyčaroval z toho roztrhaného papíru nový neponičený. Jenže děti ho prokoukly a sundaly mu klobouk, ve kterém byly roztrhané papírky. Dále udělal kapelu z dětí, které zvonily na zvonečky, a jeho manželka zpívala. Celé to zakončil přemetem vzad a rozdal dětem pohledy, kde byl on sám.

(Aleš Prskavec)

« Aktuálně