Vlastivědná soutěž

Dne 23. 4. 2012 proběhlo na naší škole vlastivědné klání mezi pátým a sedmým ročníkem. Žáci tříd mezi sebou soutěžili ve vědomostech v oblasti hlavních měst všech evropských států. Soutěži předcházelo veliké napětí, protože oba ročníky samozřejmě toužily po vítězství a nikdo nechtěl být poražen. Šlo přeci o prestiž!
Po zahájení nastoupila první dvojice a losování začalo. Nejprve se zdálo, že soutěž vyhrají žáci pátého ročníku a to „na plné čáře“, ale v druhé části sedmáci ukázali svou přednost – orientaci v mapě a páťákům začali „šlapat na paty“. Páťáci však nakonec vítězně zvolali: „Hurá!“ a porazili sedmáky pouze o jediný bod!
V tu chvíli by se radost a nadšení a současně i rozčarování z prohry a smutek „dalo krájet“.
Nutno dodat, že hlavní sladkou cenou byl veliký dort, který si páťáci řádně vychutnali!

(A. Němečková)

« Aktuálně