Společné bubnování

Dne 17. 6. 2011 přijeli do naší školy bubeníci. Vystoupení, kterého se účastnila celá škola, začalo kolem osmé hodiny v hale.
Přijeli dva chlápci s plným autem bubnů a jiných hudebních nástrojů. Když vše (s pomocí druhého stupně) nanosili do haly, mohlo vše začít. Každý si mohl půjčit buben. Když byly bubny rozebrány, začala "rozcvička" a tancování, do kterého se mimochodem připojili i někteří učitelé. Následovalo vyprávění o tom, jak bubnování podporuje funkce mozku. Pak si každý mohl vzít akordovou trubku, se kterou jsme následně vytvářili písně a různé melodie. A jako poslední přišla řada na již zmiňované bubny. Hned, jak se začalo hrát, se celá hala rozduněla. Děti si užívaly bubnů a některé to zcela pohltilo tak, že pak ani nedávali pozor a nevnímali okolí.
Myslím si, že se všem návštěva bubeníků velice líbila.
(Text: Jana Horáková, obrázek: Iva Tlapáková)

« Aktuálně