Výlet do Prahy

Dne 26. října roku 2021 jsme jeli my, jako 9. třída, na školní výlet do Prahy. Ráno v 8:30 jsme měli sraz na náměstí ve Verneřicích. Jela skoro celá třída, doma zůstal jen ten, kdo byl nemocný. V 8:42 nám jel autobus do Ústí nad Labem. V Ústí jsme byli v 9:35 a běželi jsme koupit jízdenky na vlak do Prahy. Původně jsme měli jet vlakem v 10:22, ale stihli jsme vlak v 9:39, který měl ještě 5 minut zpoždění, tak jsme do Prahy na hlavní nádraží dorazili už v 11:11. Tam jsme vystoupili a šli jsme na Václavské náměstí, kde nám naše třídní paní učitelka dala rozchod.
Měli jsme skoro tři hodiny čas na svoje cestování, nakupování a spoustu dalších věcí, které jsme  mohli dělat v Praze. Spoustu žáků navštívilo obchod Primark, fast food KFC, McDonald ́s atd. Každý si v Praze našel to svoje. Já – David Halčin, Matěj Müller a Jonatán Šanc jsme se šli podívat na smíchovskou náplavku. Potom jsme jeli 2 zastávky tramvají a 2 zastávky metrem bez jízdenek. Jen Jonatán měl nějakou cestovní kartičku pro město Praha, takže jen Matěj a já jsme neměli žádnou jízdenku. Ve 14:15 jsme měli sraz zase na Václavském náměstí, odkud jsme šli na vlakové nádraží. Tam jsme měli ještě do 14:40 rozchod.
Vlak nám jel ve 14:47. Já a Matěj Müller jsme byli ve 14:43 už ve vlaku a ostatní nikde. Přišli až asi minutu před odjezdem vlaku. V Ústí jsme byli v16:15 a šli jsme na autobus. Autobus nám jel v 16:25 a do Verneřic jsme přijeli v 17:12.
Shrnutí: Myslím si že to byl dobrý celodenní výlet, sice jsme občas museli trochu spěchat, ale byl to dobře strávený den v Praze. Hodnocení: Výlet se mi líbil, tak dávám 5 hvězd z pěti.

David Halčin