Mimoevropské země

Dne 20. prosince 2019 se na druhém stupni pořádal jako každý rok projektový den. Každá třída měla za úkol vytvořit projekt o zemi nacházející se mimo Evropskou unii.

Navštívili jsme 6. třídu, která si připravila projekt na téma Turecko. Dozvěděli jsme se, jak se  tam slaví Vánoce a další informace nejen o jídle a sportu. Žáci si pro nás připlavili kvíz o sladkou odměnu (baklava). Mohli jsme také ochutnat kebab. Výzdoba ve třídě byla hezká. Bylo to moc zajímavé. 

Tereza Votýpková

Žáci 7. třídy si na projektový den vybrali Rusko. Jako první nám pustili státní hymnu, následovaly zajímavosti a také nám představili známé osobnosti. Po ochutnávce ruského salátu byla prezentace o nejslavnějších pohádkách a filmech. Poznávání této země bylo zakončeno ukázkou tance kozáček. 

Tami Lahrichi

Děti z osmé třídy si vybraly Jižní Koreu. Uvítaly nás ve své třídě, která byla vyzdobena státními barvami. Pak jsme je následovali do jiné třídy, kde nám pustili hymnu, řekli nám zajímavosti o firmách, tradicích a lidech, kteří žijí v této zemi. Ve třetí části nás žáci zavedli zpět do jejich třídy, kde nám dali možnost ochutnat skvělé nudle, které jsou velmi populární v Jižní Koreji. Projekt byl hezky připravený, děkujeme žákům osmé třídy a samozřejmě panu učiteli Šramovi za jejich snahu.

Štefan Svoboda

Žáci deváté třídy se rozhodli prezentovat zvyklosti a zajímavosti o zemi Thajské. Celé to od začátku až do konce uváděla Markéta Rýdlová. Lucie Rokosová nám sdělila údaje o tsunami, které se odehrálo před patnácti lety. Štefan Svoboda si pro žáky ostatních tříd připravil kvíz o dobrou tyčinku. Pak nám Markéta Rýdlová představila několik tradičních jídel thajské kuchyně, jako na příklad pad thai nebo nam tok. Žáci také dostali možnost ochutnat jednu z thajských pochoutek, a to pečené cvrčky, které obstaral učitel Jiří Benda. Dále Jiří Pešek přečetl referát o siamských dvojčatech a komplikacích v jejich každodenním životě. Poslední referát byl o vánočních zvyklostech a zvláštnostech, ten napsala Tami Halina Lahrichi. Na závěr jsme se ještě dozvěděli výherce kvízu o tyčinku s příměsí drcených cvrčků.

Lucie Rokosová