Země Evropské unie

Dne 21. 12. 2018 se konal každoroční projektový den na druhém stupni, letos na téma země Evropské unie. Každá třída měla za úkol připravit si svůj program pro danou zemi a výzdobu.

Šestá třída nás přivítala ve Španělsku, poslechli jsme si základní informace a údaje o španělských malířích. Potom následovala hymna a ukázka býčích zápasů. Také jsme se dozvěděli něco o španělských Vánocích. Pak jsme sledovali fotbalový zápas. Nakonec jsme mohli ochutnat pečivo churros. Výzdoba byla pěkná. Celkově se to šesté třídě povedlo.

David Cetl

7. třída si připravila Francii. Po příchodu do třídy nás uvítali hymnou a základními údaji. Pan učitel představil některé osobnosti. Dozvěděli jsme se také pár zajímavostí, jakou mají kuchyni, jaké mají zvyky a jak se u nich slaví Vánoce. Mohli jsme ochutnat sýr a olivy.

Adam Horák

Osmá třída si pro žáky druhého stupně připravila projekt o Velké Británii. Celým programem nás prováděla Markéta Rýdlová. Jiří Pešek nejprve řekl pár úvodních informací, vyslechli jsme hymnu a Lucie Rokosová nám představila zajímavosti z gastronomie, součástí byl čaj o páté, který se podával se sušenkou. Nesměla chybět ani cesta kolem světa v doubledeckeru, na tabuli se objevovaly obrázky budov a my jsme měli napsat, zda se nachází ve Velké Británii, či nikoli. Kvíz za naši třídu vyhrál Adam Horák. Závěr patřil referátům: Štefan Svoboda (Vánoce) a Tami Lahrichi (princezna Diana). Výzdoba byla velmi hezká, zaujala mě telefonní budka, která je snad v každé ulici Londýna. Tento projekt se velmi povedl.

Klára Havlová

9. třída si připravila pro prezentaci Německo. Uvítal nás Luboš Bíža, poté zazněla hymna. Petra Ociepková řekla několik základních informací a Eliška Šiklová s Nelou Karasovou představily osobnosti Německa (např. Angelu Merkelovou, Alberta Einsteina). David Cetl pohovořil o gastronomii a k tomu nám byla nabídnuta štola. Dále Adam Horák prezentoval významné sportovce a na závěr Klára Havlová a Natálie Fialová popsaly vánoční tradice. Výzdoba byla povedená a prezentace byla celkově velmi dobrá.

Nela Kopřivová