Fotbalový turnaj V. Šmicera - starší žáci

Dne 21. března se ve verneřické tělocvičně uskutečnil fotbalový turnaj V. Šmicera, který každoročně pořádá Základní škola Verneřice. Utkalo se zde osm týmů, a to Verneřice, Liběšice, Markvartice, Ploskovice, Česká Lípa, Horní Police, Benešov n. Pl. a Kravaře.
Našemu týmu se moc nevedlo, i přes velkou snahu našich hráčů jsme se v základní skupině bohužel umístili až na třetím místě. Horní Police nad námi vyhrála 2:1, Benešov nás porazil 1:0, Kravaře se našemu týmu povedlo zdolat 7:1.
V prvním semifinále se utkal Benešov n. Pl. s Liběšicemi, které prohrály 2:0. Ve druhém semifinále zvítězila Horní Police nad Českou Lípou 5:1. O třetí místo hrála Česká Lípa a Liběšice s výsledkem 1:0. Benešov n. Pl. se porážkou Horní Police 3:2 (po penaltovém rozstřelu) stal vítězem celého turnaje.
Na třetím místě se tedy umístila Česká Lípa, na druhém Horní Police a první místo si vybojoval Benešov n. Pl. Týmy na prvních třech místech si s sebou domů odvezly medaile a poháry a zbylých pět týmů jako útěchu fotbalový míč. Pohár pro nejlepšího střelce získal benešovský hráč Josef Hanzl.
Turnaj si určitě všichni užili a i přes neúspěch našich hráčů se všichni těší na příští ročník.