Navarana

Dne 20. 9. se konalo v kulturním domě loutkové divadlo Navarana. Hrála v něm děvčata z naší školy, která scénář nastudovala přes letní prázdniny.
Příběh byl o lovci medvědů Akatungovi, jeho ženě Navaraně, synkovi Itungovi, zlém vyvolávači duchů Morunovi a mořeplavci, který se vydal na sever, kde ztroskotal, a Navarana ho zachránila. Vzala ho k sobě, dala mu jídlo a pití. Zlý Morun jí však unesl malého Itunga a mořeplavec se vydal ho hledat, až ho našel. Vzal Itunga a utekl pryč. Zlého Moruna zastavil lední medvěd a se smrtí Moruna zemřelo i vše zlé. Akatung se vrátil do své podoby, Morun ho totiž na začátku proměnil v tuleně. Navarana byla šťastná, že vidí svého muže živého a zdravého, a vrhla se mu do náruče.
Podle mého názoru to byla krásná pohádka o zlu a dobru. Jak už to v těch pohádkách bývá, dobro zvítězilo nad zlem. To vše bylo pod vedením pana učitele Martina Kuriše, který toto divadlo napsal, režíroval a také vyrobil potřebné kulisy i loutky. Určitě si zaslouží pochvalu, ale ne jen pan Kuriš, ale i děvčata podala prvotřídní výkon.
Denisa Seidelová

Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně