McDonald's cup 

Na jaře letošního roku 2014 jsme se s několika spolužáky - fotbalovými nadšenci - rozhodli, že se pokusíme o nemožné a zúčastníme se turnaje Mc Donald´s cupu s tím, že se nenecháme zahanbit a postoupíme alespoň do druhého kola soutěže - samozřejmě, že se pokusíme dostat, se co nejdál to půjde (-:  …

Od února jsme pilně trénovali a téměř denně jsme (většina z nás) chodili na tréninky ve škole i po škole, hráli jsme zápasy a turnaje. Prostě makali jsme na sobě, co to šlo. Nejdřív v tělocvičně a později i venku na hřišti. Naše výsledky byly střídavě oblačné - jednou výhra, jednou prohra. Jezdili jsme na přátelská utkání s fotbalovými kluby v našem okolí - do České Lípy, do Benešova a do Děčína - Boletic. Byly to velice náročné turnaje plné křiku p. trenéra a povzbuzování p. učitelky. Na každém hřišti jsme nechali mnoho a mnoho slz a potu… Někteří více, než jiní. Ale nevzdali jsme to.

A jednoho dne to přišlo. Bylo to 25. dubna. V pátek. Už týden dopředu jsme byli všichni nervózní a nemohli jsme se dočkat, až si oblékneme ty parádní temně červené dresy a všem ukážeme, že letos je vítězství naše!!!

Nastoupili jsme plní ideálů v kompletním nasazení dvanácti hráčů.

Z pátého ročníku: kapt. Martin Baláž, Josef Deňo, Jan Forszták, Dominik Greguš, Michal Kabele, Dominik Pavlis, Daniel Sekyra a Veronika Veselá; ze čtvrtého ročníku: Luboš Bíža, Dominik Cívka a Ondřej Stýblo; a ze třetího ročníku: David Konečný.

Náš supr kapitán nás ihned profesionálně rozcvičil a rozehřál naše zkřehlá těla. Byla docela zima a foukal nepříjemný studený vítr. Zatím nepršelo. Vzali jsme si míče a rozkopali jsme se. Společně s námi se rozcvičovalo ještě jedno družstvo - Markvartice, domácí tým. Pomalu z nás opadávala obrovská nervozita a převládalo nadšení pro hru. Konečně dorazil autobus s ostatními soupeřícími družstvy. Hráči se převlékli, rozehráli a promluvil p. ředitel markvartické školy. Popřál všem mnoho úspěchů a zahájil první hru.

Jak to dopadlo? No, zpočátku velice nevalně. První zápas byl s opravdu těžkým soupeřem, s předpokládaným vítězem turnaje – se ZŠ Kamenickou z Děčína. Bylo velice náročné odolat jejich útokům, ale bojovali jsme!

A pak nám dali branku. No to bylo těžké zklamání… My jsme to však nevzdali a bojovali jsme dál. Ale skóre jsme už nedokázali otočit. A ani vyrovnat. Hra trvala pouze 12 minut a to není moc času. Následně jsme jednou těsně vyhráli, jednou prohráli a pak už jsme jen vyhrávali – už nás nepřekvapili.

VŠECHNY OSTATNÍ JSME HBITĚ PORAZILI! To nikdo nečekal! Najednou jsme byli jedni z favoritů na postup! Bylo to celou dobu napínavé „jako kšandy“.

Nakonec jsme vybojovali DRUHÉ POSTUPOVÉ MÍSTO!!! No to Vám bylo radosti a veselí! Lítali jsme po hřišti jako smyslů zbavení! Skákali jsme a poponášeli jsme se navzájem! Vlasy nám vlály ve větru a nic nás nemohlo zastavit!… Ono se to opravdu stalo! MY JSME SKUTEČNĚ POSTOUPILI! A DOKONCE Z DRUHÉHO MÍSTA!!!

Tak to nikdo nečekal. Pro všechny jsme byli obrovským překvapením. My sami jsme si mysleli, že budeme bojovat maximálně o čtvrtou postupovou pozici - ale najednou jsme byli dokonce favority do dalšího kola! No to byla fantazie. Zalily nás úžasné pocity naprosté blaženosti. Ta dřina za to stála…

Na okresní kolo, konané 16. 5., jsme jeli i s fanouškovskou základnou - měli jsme vlastní roztleskávačky (-: (-: (-:

Po nástupu se začalo ihned hrát. Bylo vidět, že týmy, které dnes dorazily, nebude tak snadné v poli přehrát. Všechna školní družstva měla ve svém výběru hráče, kteří stejně jako někteří z nás hrají profesionálně za některý fotbalový klub. Sledovali jsme, které hráče bude nutné hlídat. A pak už jsme nastoupili. Naším soupeřem byli - stejně jako posledně - hráči z Kamenické z Děčína. A bohužel, znovu nás porazili. Tentokrát dokonce 2:0. Ach jo. Byla to drtivá porážka. Dali jsme do hry všechno, co jsme uměli a co nám soupeř dovolil, ale nestačilo to. Pomalu jsme se - a velice neradi - smiřovali s tím, že to na další postup asi nebude. Postupoval totiž pouze jeden tým - ten nejlepší. Potom už jsme s nikým jiným neprohráli. Soupeři postupně odcházeli jeden za druhým se smutným, poraženeckým výrazem ve tváři. Škoda té jedné školy, která porazila nás…

Bohužel, naše úsilí na postup nestačilo. Umístili jsme se však na skvělém druhém místě  (- :  Dokonce jsme dostali i krásný pohár a medaile!!!

Náš kapitán - Martin Baláž, byl oceněn jako nejlepší hráč turnaje (-: A všichni měli opět výbornou náladu…

Ještě společné foto … a zase za rok …

... A to budete teprve koukat!!!

Adéla Němečková
Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně