Země Evropské unie (projektový den)

Dne 1. 11. 2013 se konal na druhém stupni projektový den s názvem Země Evropské unie.

Francie (6. třída)

Šestá třída si připravila projekt o Francii pod vedením pana učitele Šrama. Byl pojat jako natáčení cestopisu. Skoro celou dobu program uváděla francouzsky Františka Kurišová a překládala Tereza Kovářová. Ještě ve třídě se nám představili tři mušketýři v krátké scénce. Poté jsme se přesunuli do učebny hudební výchovy, kde se střídaly žákyně šesté třídy ve čtení prezentací o Eiffelově věži, soše Svobody, francouzských automobilech, sportu a o zpěvačce Édith Piaf. Nakonec nám kluci předvedli kankánové tanečnice. Poté jsme se vrátili do jejich třídy, kde jsme podstoupili kvíz, který vyhrála devátá třída. Bylo to celkem dobré představení.
(Vojtěch Zeman)

Rumunsko (7. třída)

7. třída si pro nás připravila Rumunsko, uváděly Anna Staňková a Anežka Kurišová. Přichystali si pro nás ochutnávku dortu a referáty o typických pokrmech, hudbě, gymnastice, automobilu Dacia a to doplnili ukázkou moderní gymnastiky a historickou scénkou o hraběti Drákulovi. Atmosféra ve třídě byla příjemná a zábavná.

(Adéla Katuščáková)

Rakousko (8. třída)

8. třída prezentovala Rakousko jako prohlídku Vídně. Nejprve jsme mohli vidět historické památky a secesní obrazy, které představili Karolína Staňková a Lukáš Pešek. Při poslechu skladeb od Mozarta a dalších nám imaginárně hráli kluci. Vystavená loga známých rakouských firem doplňovala celkový obraz. Na ukázku tam byly nejen Mozartovy koule, ale i pračlověk Ötzi. V kavárně jsme mohli ochutnat Sachrův dort, čerstvé palačinky a štrúdl. Celkově myslím, že se jim to povedlo. 

(Zdena Tomšíková)

Německo (9. třída)

Po hymně nám byly představeny Adélou Katuščákovou a Zdenou Tomšíkovou základní informace o Německu. Referáty a videoukázky se věnovaly závodníkům F 1, tragédii vzducholodi Hindenburg a nehodě vlaku v Eschede. Seznámili jsme se s A. Einsteinem, fyzikem. Hraná scénka připomněla Mnichovskou dohodu. Význam německé kosmetiky ukázala malá výstavka. Pro mlsné jazýčky byla připravena ochutnávka gumových medvídků Haribo a eintopfu. Deváťáci odvedli solidní práci.

 (Jiří Benda)
Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně