Země Evropské unie (projektový den)

Dne 24. 10. 2012 se konal na druhém stupni projektový den s názvem Země Evropské unie. Každá třída si vybrala jednu zemi Evropské unie, šestá třída si připravila Španělsko, sedmá třída Řecko, osmá třída Itálii a devátá třída Velkou Británii. Jednotlivé třídy nám představily svou zemi a sehrály nám k tomu pár zajímavých a vtipných scének.

Španělsko(6. třída)

Šestá třída představila Španělsko. Anežka Kurišová a Anička Stanková nás přivítaly, Anežka nás vítala ve španělštině a Anička poté překládala, hned po té nám pustily hymnu. Karolína Černá nám řekla něco o typické španělské kuchyni a na to jsme mohli ochutnat topas (mňam). Po ochutnávce následovala prezentace o Pablu Picassovi, kterou prezentovala Anička Stanková. A další ochutnávka, ale tentokrát oliv, dále nám také pustili ukázku typické španělské hudby. Na závěr si Radek Dušovský a Míra Šefraný připravili scénku býk a toreador, která nesla název Korida, po té jsme si mohli jít prohlédnout pár „exponátů“, které jsou typické pro Španělsko. Nato že se šestá třída s tímto projektem seznámila letos poprvé, tak musím uznat, že si pro nás připravili krásné a zajímavé informace.

(Simona Valachová)

Řecko (7. třída)

Lukáš Pešek nás jako uvaděč seznámil s Řeckem. Poslechli jsme si hymnu a následoval referát Jana Krapfa o řeckých válkách, ostatně ty nám názorně přiblížili bratři Čejdové, Jan Krapf a Lukáš Pešek. Následovali referáty. Václav Baláž – sport, Karolína Stanková – řecká kuchyně. Na závěr holky předvedly obrázek, který známe z televize – stávku.

(Kamila Votýpková)

Itálie (8. třída)

Osmá třída nás přivítala v Itálii. Tento projekt uváděl Lukáš Zítka a Tomáš Tomiška, ti nám řekli něco o fotbale a kultuře, potom nám pustili hymnu. Milada Kukačková a Nikola Gažiová přečetly referáty o malířích a spisovatelích. Pak nám ukázali na interaktivní tabuli prezentaci, kterou si připravili.

Anna Fischerová uvedla módní přehlídku, které se účastnily Káča Svatošová, Zdena Tomšíková, Adéla Katuščáková, Milada Kukačková a Nikola Gažiová. Pak přišel na řadu italský kuchař jménem Amesto Presto Město - Jakub Liščák. Udělal velkou show, že se smála i pani zástupkyně. Připravil nám pizzu, která byla fakt vynikající. Na závěr zapěli operu Adéla Katuščáková a Lukáš Zítka, bohužel jen na playback.  

(Eliška Čerňáková)

Velká Británie  (9. třída)

9. třída představila v projektu států Evropské unie Velkou Británii. Jakub Šebek nám pustil hymnu a nějaké anglické hity např. od Sex Pistols. Dále Eliška Čerňáková přednesla referát o princezně Dianě a Titanicu, Simona Valachová informace o Velké Británii, Lucie Kučerová o anglické literatuře, dozvěděli jsme se třeba něco o Williamu Shakespearovi nebo o Joanne Rowlingové. Skoro na konci jsme se podívali na scénku Mr. Beana, ve které se nám ukázal Radek Černý, Simona Valachová a Milan Horák. A na konec jsme ochutnali čaj a sušenky

 (Šárka Šefraná)
Fotografie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně