Země Evropské unie (projektový den)

Dne 27. 10. 2009 se konal projektový den druhého stupně. Šestá třída si připravila Německo. Sedmá třída Švédsko. Osmá třída Francii a devátá třída Slovensko. Začínali jsme s několika zajímavostmi o Slovenské republice, potom následovala scénka o Jánošíkovi. Pak začala naše Československá Superstar, z každé třídy jsme vybrali čtyři žáky, ti zazpívali a my je ohodnotili.  Pak následoval kvíz, který jsme taky zvládli.
Hlavní postavy:
  • Jánošík - Václav Doksanský
  • Kat - Vojta Tomšík
  • Bohatá - Simona Popelková
  • Chudá - Kateřina Sabó.
Superstar:
  • Porota - Patrik Fischer, Petr Kučera, Kateřina Sabó, Simona Popelková.
  • Moderátorka - Monika Staňková. 
8. třída si na projektový den připravila Francii. Představení začalo francouzskou hymnou, potom následovala scénka Asterix a Obelix, kde hrál Karel Svoboda a Patrik Kučera. Pak si Fanda Cestr připravil referát o Peugeotu. Potom byla ochutnávka francouzských brambor a po chvíli následovala další referát o vínech, který si připravila Tereza Křížová. Pak byla ochutnávka sýrů a po ochutnávce další referát o přípravě šneků, který si připravila Michaela Nováková. Zakončili to ukázkou bitvy tří císařů, kde účinkoval Jirka Mlejnek, Ivo Kozmon a Ondra Pulko.
 
Sedmá třída si na projektový den o evropských státech vybrala Švédsko. Třídu si vyzdobili zejména státními vlajkami. Jako první si připravili zajímavosti. V druhé části se věnovali nejznámější švédské spisovatelce Astrid Lindgrénové, potom nábytkářské firmě Ikea a dále předvedli scénku o Nobelově ceně. Na konec si nachystali ochutnávku švédských brambor a švédského salátu.
 
6. třída si na projektový den připravila Německo. Třídu měli vyzdobenou vlajkami a také bohatými výstavkami. Když vše začalo, tak jeden z žáků přečetl zajímavosti o Německu a také nám představil významného německého spisovatele Franze Kavku, jeho knihy jsme si mohli prohlédnout na výstavce. Zde jsme viděli i německé automobily, textilní značky jako Puma a Adidas. Dokonce jsme mohli ochutnat pravé německé klobásy dovezené přímo z Dortmundu a mošt. Potom jsme sešli do hudebny, kde na nás čekala lekce němčiny.
(Jan Šikl, Petr Kučera, Natálie Zajacová, Karolína Nováková)Fotografie
« Zprávy a novinky