Děčínský skřivánek

V pátek 6. února proběhlo na naší škole základní kolo Skřivánka. Byly tři kategorie, v první byli prvňáci až třeťáci, ve druhé čtvrťáci až šesťáci a ve třetí kategorii byli sedmáci až deváťáci. Každý zazpíval dvě písničky, (výjimkou byli jen kluci z osmé třídy, porotě stačila bohatě jedna píseň). Atmosféra byla pohodová po celou dobu trvání. V první kategorii bylo nejvíc zpěváků. Porota, část učitelského sboru, určitě neměla jednoduché rozhodování. Nakonec vítězství vybojovala Radka Běhunková s písněmi Kdyby byl Bavorov a Valčíček, druhou příčku obsadil Ondra Chrenko a třetí byla Helenka Mužíková. Ve druhé kategorii zvítězil Radek Bíža s písněmi - Kdyby byl Bavorov a Bláznova ukolébavka, jako druhá se umístila Šárka Šefraná a třetí příčku obsadila Kamila Procházková. Ve třetí kategorii zvítězila Petra Běhunková s písněmi Ej lásko, lásko a Dělání, druhá skončila Nikola Procházková a třetí Káťa Hunková. Do okresního kola, které proběhlo 18. února v Děčíně, postoupili Petra Běhunková, Nikola Procházková a Radek Bíža. Petra Běhunková tam získala čestné uznání. Všem, kteří reprezentovali naši školu, děkujeme a doufáme, že příště to bude ještě lepší.

(Petra Běhunková)