Burza škol

Dne 4. prosince v 8:15 se devátá třída s propadlíky z osmé třídy sešla na náměstí a společně jeli přistaveným autobusem do Děčína na Střelnici, kde se konala burza středních škol. Většinou to byly školy z Děčína a okolí, sem tam nějaká z Ústí nad Labem. Všude po chodbách žáci nabízeli letáčky, kde byla popsaná škola, na kterou chodili. Podle mě to lidi spíš otravovalo. Ale to je pouze můj názor. Každá škola měla svoje místo („stánek“), kde ukazovali, co nabízí. Většinou tam měli letáčky nebo na počítači udělanou prezentaci, kde psali, jaké mají za zaměření, s jakým průměrem berou bez přijímaček apod. Ale u některých oborů, například u kadeřníka, žáci předváděli různé účesy. Střední škola služeb a cestovního ruchu si připravila módní přehlídku, která se jim moc povedla. Mně osobně burza škol velice pomohla s výběrem SŠ, doufám že i ostatním přítomným.

(Petra Běhunková)