Demokratické země (projektový den)

V úterý 25. října se žáci 2. stupně po dvouleté odmlce opět věnovali prezentaci různých států. Tentokrát byly tématem demokratické země světa.

Itálie

6. třída nás přivítala v Itálii. Slyšeli jsme informace o italském umění a hudbě. Potom došlo na hymnu a údaje o sportu a o vědcích. Nakonec nám žáci ukázali scénku z restaurace, ve které se objednávaly špagety. A jako ochutnávku měli zeleninový salát. Výzdoba třídy byla pěkná a prezentace též. Šesté třídě se to moc povedlo.

Gabriela Bendlová

Francie

Žáci 7. třídy si připravili prezentaci o Francii. Při vstupu do třídy nám pustili francouzskou státní hymnu a Honza Havel nás přivítal pozdravem bonjour (dobrý den). Patrik Deňo řekl několik zajímavostí. Také jsme se dozvěděli o hlavní dominantě Paříže, kterou je Eiffelova věž (o použitém materiálu, o architektovi, po kterém má název – Gustave Eiffel). Následovaly informace o francouzských památkách, zámcích na Loiře apod. Mluvili o místní kuchyni, zmínili např. francouzskou cibulačku, burgundské šneky nebo čokoládové suflé. Lukáš Ledašil si připravil vyprávění o spisovatelích (např. Jules Verne). Anna Kučerová nám řekla o hercích (Jean-Paul Belmondo). V průběhu prezentace nám žáci nabízeli ochutnávku francouzských specialit, např. francouzskou bagetu a hermelín s bylinkami. Honza Havel nám na závěr předvedl scénku o Napoleonovi.

Tereza Černá

Spojené království Velké Británie a Severního Irska

Osmá třída si letos pro žáky druhého stupně připravila projekt o Velké Británii. Programem nás prováděla Aneta Rokosová, která taktéž řekla na začátku pár základních informací. Potom jsme si vyslechli hymnu a po ní nám představili Radek Kubizňák a Dominik Beran sporty, které jsou typické pro tuto zemi. Následovala ochutnávka cibulových kroužků a toastů, které nám připravili František Drbal a Veronika Vlasová. Poté nám Antonín Kuriš přednesl několik zajímavostí z odvětví průmyslu a následovala sladká ochutnávka cupcaku a cheesecaku, tvorba Adély Konečné a Viktorie Kavalírové. Jirka Šefraný pohovořil o literární tvorbě. Zazněla hudba od skupiny The Beatles, již nám představily Natálie Menclová a Eliška Sládková. Na závěr si pro nás připravil Patrik Sotona zajímavou křížovku se sladkou odměnou, tu vyhrál z naší třídy Ondřej Baldinus. Výzdoba byla pěkná, nejvíce mě bavila křížovka. Projekt se velice vydařil.

Richard Mlejnek

Argentina

Žáci z deváté třídy si pro projektový den vybrali Argentinu. Na úvod byla puštěna státní hymna a po ní jsme se dověděli něco z historie. Potom následoval referát o známých osobnostech, jako třeba papež nebo Evita Perónová. Pak jsme slyšeli písničku Don't Cry for Me Argentina z muzikálu Evita. Také jsme se dozvěděli něco o argentinských sportovcích a o národním sportu jménem pato. Další referát byl na téma kuchyně a byla možnost ochutnat empanadas. Návštěvu Argentiny zakončila krátká soutěž o croissant.

Magdalena Eflerová


«Fotogalerie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně