Olympiáda v anglickém jazyce

V úterý 7. března se dva žáci naší školy zúčastnili okresního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo na ZŠ Komenského v Děčíně. V mladší kategorii se Tereza Kalivodová umístila na 4. místě (z dvanácti žáků), mezi staršími žáky se Ondřej Baldinus zařadil na 5. místo (z patnácti účastníků).

Ondřej Baldinus napsal následující řádky:

Účastnil jsem se anglické olympiády v okresním kole, které se konalo v Děčíně. Soutěž byla rozdělena do dvou částí – písemné a rozhovorové. V písemné části jsem se musel vypořádat s otázkami ohledně pravdivosti výroků o verbální a neverbální komunikaci v různých zemích a kulturách.

V rozhovorové části jsem měl možnost povídat si s porotou o sobě. Bylo to skvělé, protože jsem se mohl ukázat a ukázat svou osobnost. Povídal jsem o svých zájmech, rodině a plánech do budoucna. Snažil jsem se být co nejpřirozenější a odpovídat na otázky co nejlépe.

Celkově jsem byl s výsledky spokojen, i když jsem se umístil na pátém místě. Byla to skvělá příležitost pro mě, abych si ověřil své znalosti a zlepšil své schopnosti v angličtině.

«Fotogalerie
«Zprávy a novinky
«Aktuálně