Znáš dobře náš svět?

Vyzkoušejte si své znalosti ze zeměpisu. Najdete podle zadání dané místo? Do jaké úrovně dojdete? Kolik získáte bodů? Porovnejte své znalosti se spolužáky a kamarády. Pokud hrajete i doma, zapojte své rodiče. Trénujte a zlepšujte se. Hra pro začátečníky, pokročilé, zkušené i mistry.

Pravidla

Na této stránce máte k dispozici několik map. Po zmačknutí tlačítka Start začínáte. Objeví se místo (locacion), které máte najít. Čím blíže kliknete myší na mapě, tím větší bodové ohodnocení obdržíte. Soutěžíte také v časovém limitu, takže moc neváhejte. Mnohem více bodů je ale za přesnost. Po každé odpovědi uvidíte, kde zadané místo leží a o kolik km jste se zmýlili. Učte se ze svých chyb. Chcete-li si odpočinout, zmáčkněte tlačítko Pause. Přehled o celkovém počtu bodů, o počtu bodů v dané úrovni a o tom kolik musíte získat ještě bodů k postupu do další úrovně je vpravo nahoře. Hodně štěstí!

1. Svět (12 úrovní)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the Web's First Travel diary's other 3,858,237 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 02:16PM GMT. (TravelPod is a member of the TripAdvisor Media Network) 

2. Evropa (8 úrovní)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the World's Original Travel journal's other 3,858,347 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 02:55PM GMT. (TravelPod is a TripAdvisor Media Network partner) 

3. Místa UNESCO (14 úrovní)
(Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu zapisuje památky na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví. Prohlašuje: „Ano, toto je cosi, co je na celém světě výjimečné a jedinečné, je to cosi, co je našim společným dědictvím, je to něco, co se zavazujeme chránit jeden pro druhého a v zájmu nás všech - národů světa.") 


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the Web's Original Travel journal's other 3,858,358 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 02:59PM GMT. (TravelPod is a TripAdvisor Media Network member) 

4. Svět, světadíly - vlajky (9 úrovní)
(Najděte hlavní město země podle vlajky.)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the Web's Original Travel diary's other 3,858,365 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 03:02PM GMT. (TravelPod is a TripAdvisor Media Network partner) 

5. Světadíly - hlavní města (8 úrovní)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the World's Original Travel journal's other 3,858,391 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 03:11PM GMT. (TravelPod is a TripAdvisor Media Network member) 

6. Významná města, místa, příroda, budovy - fotografie (7 úrovní)
(Hledejte podle fotografie.)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the World's First Travel journal's other 3,858,404 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 03:16PM GMT. (TravelPod is part of the TripAdvisor Media Network) 

7. Úžasná hra (6 úrovní)
(Kombinace předchozích a ještě něco navíc.)


This Traveler IQ challenge compares your geographical knowledge against the Web's Original Travel journal's other 3,858,413 travelers who have taken this challenge as of Tuesday, March 31, 2009 at 03:19PM GMT. (TravelPod is a member of the TripAdvisor Media Network)