Dravci

Dne 20. 5. se ve velké tělocvičně uskutečnila výstava dravců. K vidění zde bylo celkem deset ptáků různých druhů. K tomu dvě soví mláďata kalouse ušatého, kterým bylo teprve 20 dní. Na úvod jsme se dozvěděli něco o stavbě těla dravců a způsobu jejich lovení. Jako první nám majitelka představila puštíka obecného. Konkrétně to byla Rozárka z pohádky Tři oříšky pro Popelku. Druhá byla největší sova Výr velký, následoval kalous ušatý, sova pálená, která předvedla secvičenou chůzi a prolétávala uličkou, kterou vytvořili žáci. Dále tam byla poštolka obecná, sokol stěhovavý, orel skalní, orel stepní a káně Harrisovo. To také prolétávalo uličkou, ale tu mu udělali jen pan učitel Šram a pan učitel Benda. Pak volně létalo. Následně byl prostor na dotazy a na konec si žáci mohli nechat přistát Harrisovo káně na ruce.

(Natálie Zajacová)