Země Evropské unie (projektový den)

Řecko (6. třída)

Dne 18. 12. 2008 naše škola pořádala projektový den. 6. třída si pro nás připravila Řecko. Nejdřív nás pozvali do třídy, jakmile jsme si sedli na židle, představení začalo. Jako první nás přišla přivítat bohyně Eos (Kamila Procházková) a bůh Zeus (Radek Bíža), oba nám pak přednesli báseň. Dále byla ukázka setkání člověka se Satyrem. Člověk (Eliška Čerňáková) a Satyr (Honza Tyrk). Pak nám přišel (Ivan Urban) říct něco o olympijských hrách. Také se nás ptali na různé otázky, za každou správnou odpověď dostaly děti fík. Stejně se nejvíc namlsal fíků pan učitel Eduard Šram. Potom se s námi rozloučili. A začal se podávat řecký salát. Všichni se pak odebrali do jiných tříd.
(Nikola Procházková)

Itálie  (7. třída)

Sedmá třída se v projektový den změnila v místnost s vůní špaget. Přišli jsme tam a posadili jsme se na připravené židle. Nejdřív hrála italská hymna, potom jsme ochutnávali pizzu a špagety a poslouchali přednášky – dějiny starověkého Říma, historie špaget, zajímavosti o vozu Ferrari. Na konec byla i hraná ukázka z historie (zabití Caesara).
                                                                                                         (Eliška Zygulová)

Velká Británie (8. třída)

8. třída při projektovém dni předváděla Velkou Británii. Mohli jsme zhlédnout zápas anglických fotbalistů, dát si čaj a sušenky, které jsou pro Velkou Británii také velice typické. Dále nás čekal malý kvíz, přičemž okruhy otázek byly samozřejmě o dané zemi. Slyšeli jsme také hymnu, na tabuli bylo pár informací a vlajka. Celkově moc hezké, myslím, že se to osmákům opravdu moc povedlo.
(Helena Svejkovská)

Španělsko (9. třída)

Naše 9. třída si připravila představení o Španělsku. Nikola Procházková a Eliška Zygulová si připravily rozhovor ve španělštině. Lenka Zíková byla jejich překladatelka. Vláďa Přibík a Lukáš Johanna dělali býka a Petra Běhounková byla jejich toreadorka. Pavel Šikl, který nám společně s Lukášem pomáhal, byl Zoro a jeho tanečnicí byla opět Eliška. Nikola, Lenka a Eliška doprovázely hudbu, kterou na kytaru hrál pan učitel Tomášek. Vláďa doma připravil španělské jídlo jménem Paella a postupně ho nabízel všem třídám, které se na nás přišly podívat.
(Lenka Zíková)