Zápis do 1. třídy základní školy

Dne 5. února se konal zápis dětí do první třídy. Celá budova prvního stupně byla na tento slavnostní den speciálně nazdobena. K zápisu se dostavilo celkem 23 dětí – 15 chlapců a 8 dívek. První nedočkavec přišel už v půl osmé, poslední žáček odcházel ve čtvrt na pět odpoledne.
Zatímco se paní zástupkyně Lukešová věnovala rodičům budoucích prvňáčků, paní učitelka Zíková vyprávěla dětem pastelkovou pohádku. Poznávali spolu barvy a tvary, procvičili prostorovou orientaci, počítali. Zkoušeli také psát. Některé děti zarecitovaly básničku nebo zazpívaly písničku. Všechny se moc snažily.
Nakonec si každý budoucí prvňáček vybral dáreček – vyráběli je žáci naší školy. Kromě toho všechny čekala ještě malá sladká odměna v cukrárně U Vořechů.

(L. Zíková)

Zápis (fotogalerie)