Turnaj Vladimíra Šmicera

Turnaj letos probíhal již pošesté a byl jako vždy rozdělen do dvou kategorií  - čtvrtek 27. 3. žáci 8. a 9. tříd s případnými mladšími posilami, čtvrtek 4. 4. žáci 7. a 6. tříd, případně mladší. Každý účastník si mohl přivézt maximálně 10 hráčů. Na hřišti vždy byli čtyři z každého mužstva a brankáři. Systém turnaje byl v obou kategoriích shodný. Nejprve hrálo každé družstvo s každým a výsledky se zaznamenávaly do tabulky. Za vítězství se přidělovaly 3 body, za remízu 1. V případě potřeby o umístění ve skupině rozhodoval vzájemný zápas, pak skóre. Po vyhodnocení tabulky následoval zápas o třetí místo a finále. Družstva na stupních vítězů dostala medaile. Dalším oceněním byly míče. Nejlepší střelec obdržel míč.
                                                                                    (K. Faltová)

Starší kategorie - 8. a 9. třída

Tentokrát chyběl tradiční účastník -  markvartická základní škola, to ale neznamenalo, že by byl turnaj méně zajímavý. Nás zajímalo hlavně, jestli se nám konečně podaří získat letos pohár.
Za náš tým nastoupili: s kapitánským céčkem Vláďa Rokos z 9. třídy, branku ochraňoval Jarda Zahradník  z deváté třídy, v poli pak naše zájmy hájili Vláďa Přibík, Petr Benda a Pavel Šikl z 8. třídy, Petr Rokos, Dan Žemlička a Tomáš Kučera z 9. třídy, nejmladšími na hřišti pak byli sedmáci Radek Didi a Honza Šikl. Tým vedli páni učitelé Petr Tomášek a Eduard Šram.

Skupina

Vůbec se letos nedařilo výběru Horní Police, prohráli, co se jen dalo. Ve svém posledním zápase v turnaji (o 3. místo) nestačili na Českou Lípu a skončili beznadějně poslední.  Vašim reprezentantům se dařilo již ve skupině, kde získali plný počet bodů. Doslova brankovými hody byl zápas Verneřice – Benešov, kdy se do listiny střelců zapsalo hned pět našich hráčů. (V. Rokos 2x, P. Rokos, T. Kučera, R. Didi a P. Šikl).

(R. Kudrnová – T. Badinusová)

Finále

Ve finále jsme se opět potkali s týmem Benešova. Věděli jsme, že se nám je podařilo dnes už jednou porazit. Ale štěstí je vrtkavé. Všichni jsme drželi palce. Dokonce se na čas probudili i do té doby spící fanoušci a povzbuzovali. Párkrát nám zatrnulo. Ale všechno skončilo pro nás šťastně. Vyhráli jsme v poměru tři ku jedné. Čestný úspěch Benešova dal Lukáš Ježek. Benešovskou síť třikrát rozvlnil Vláďa Rokos. Kluci si ani pořádně nevšimli, že je konec zápasu, a tak jim to, že konečně získali pohár pro vítěze turnaje pro naši školu, došlo až po chvíli, když se k nim už hrnuli nadšení diváci.

(L. Hrachovcová)

Fotografie z turnaje - I

Mladší kategorie - 6. a 7. třída

I na této části turnaje chyběly Makrvartice. My jsme byli povzbuzeni úspěchem starších kluků a věřili jsme, že i ti mladší by mohli získat pohár. Problémy nastaly hned ráno zástupci Benešova zapomněli pohár doma. Museli se pro něj vracet. Jak se později ukázalo byly to jediné komplikace, které naše družstvo ten den připustilo. Kluci nastupovali v sestavě: kapitán Radek Didi, brankář Marek Holbík a poli pak sedmáci Patrik Fischer, Vašek Doksanský, Vojta Tomšík, Dan Hruška, Honza Šikl, Petr Kučera, čest šesté třídy hájil Karel Svoboda, suverénně nejmladším účastníkem  turnaje se stal devítiletý Dan Fábera. Dvojice koučů se po úspěšné první části turnaje neměnila, zůstali jimi p. uč. Petr Tomášek, p. uč. Eduard Šram.

Verneřice - Horní Police

Naši začali hrát s Horní Polici v 9:15, už o minutu později zaperlil Vojta Tomšík prvním gólem. Domácí měli stále znatelnou převahu, to ale neznamená, že by Police neměla vůbec žádné šance. První poločas skočil pouhým rozdílem jedné branky. Na začátku druhé půle hry přidal druhý gól do sítě soupeře Radek Didi. Naši stále útočí, ale nemohou se dopracovat k dalšímu gólu. Naopak Horní Police měla velkou šanci, tu zlikvidoval ovšem náš brankář. Vzápětí se nám podařilo soupeře úplně rozebrat a následovaly tři rychlé góly. Nejprve se trefil Honza Šikl, následně ještě dvakrát Radek Didi. O zápase bylo rozhodnuto. Vyhráli jsme s přehledem 5:0.

(V. Přibík)

Verneřice - Benešov

Naším dalším soupeřem byl tým Benešova. Když těsně před desátou zápas začal, probudili se fanoušci a hnali naše mužstvo do útoku. To ale nedokázala dlouho svou převahu zužitkovat. Jediný náš úspěch zaznamenal Honza Šikl. Naopak Benešov se dostával do šancí. Až dvě minuty po desáté jsme se trochu uklidnili, za záda benešovského brankář míč uklidil Radek Didi. Benešov byl pod naším stálým tlakem. Vedli jsme však pouze o jeden gól. Šanci zvýšit vedení měl opět Radek Didi, jeho roh se ale brankáři podařilo vyrazit. Honza Šikl trefil tyč. Na počet šancí se ale nehraje, míč se nakonec ocitl v naší síti. S Benešovem jsme se rozešli nakonec smírně 2:2.

(P. Benda)

Finále

Finále svedlo dohromady družstva Verneřic a České Lípy. Úvodní hvizd rozhodčího se ozval ve tři čtvrtě na jedenáct. Zápas to byl velmi tvrdý, vždyť také šlo o celkové vítězství v turnaji.
Naši sice měli převahu, Lípa však rozhodně nebyla bez šancí. Ještě po skončení prvního poločasu bylo vše otevřené. V druhé půli se ale trefuje Radek Didi. Stav utkání se tím mění na 2:0. A my začínáme věřit, že i mladší žáci dosáhnou na pohár. Poslední gól letošního turnaje pak symbolicky přidala do sítě České Lípy verneřická naděje pro další ročníky turnaje, Dáda Fábera. Po skončení zápasu jsme se mohli už jen radovat. I menší pohár pro letošek zůstal u nás.