Saga Africa

V pondělí 10. prosince jsme se znovu vydali za kulturou. V průběhu minulého týdne jsme se podívali na videodokument o Jihoafrické republice. Z něj jsme se dozvěděli základní informace o jejích dějinách, přírodě a obyvatelích.
Program, který nás čekal, navazoval na to, co jsme si zapamatovali, a rozšířil naše vědomosti o informace o běžném životě Afričanů a africké kultuře. V kulturním domě na nás čekali dva rodilí Afričané a spousta menších i větších bubínků, ale i drobné africké suvenýry, které jsme mohli během programu získat. Po úvodní části programu jsme si začali některých věcí více vážit. Pro řadu Afričanů je totiž vzácností to, co je pro nás mnohdy samozřejmé. Když jsme nahlédli pod pokličku života v Africe, mohli jsme se ptát na další věci. Ale nám se moc nechtělo. Žáci prvního stupně prý byli aktivnější.
Nakonec přišli ke slovu již zmiňované bubny. Mohli jsme si vyzkoušet posílání signálů, tvořili jsme domorodou kapelu. Naše koncertování bylo dost hlučné, a tak jistě bylo slyšet až na náměstí.  

(Karolína Faltová – Nikola Procházková)


Zprávy a novinky