Školní rozhlas

Jistě již všichni víte, že každá základní škola je vybavena školním rozhlasem, který má za úkol informovat žáky a učitele o novinkách na škole. Naše škola je též vybavena školním rozhlasem, ten bohužel ale nefunguje, v každé třídě je sice na stěně zavěšen reproduktor, ale bohužel není z čeho hlásit. Ovládací pult byl původně na prvním stupni naší školy. Naposledy byl v provozu, když funkci ředitele školy zastával pan Dostál, pak se ale vyskytly potíže a škola neměla dostatečné finanční prostředky na jeho opravu, proto nechala rozhlas odpojit a na zdi zůstaly pouze reproduktory, které nevypadají moc důvěryhodně.
Když jsem se zeptal paní Hany Lukešové (zástupkyně ředitele), jestli by se při další příležitosti koupil již zmiňovaný pult, nebo druhá interaktivní dotyková tabule, odpověděla, že před dvěma lety se škole dostala do rukou větší finanční částka a uvažovalo se o rozhlasu. Škola po uvážení zjistila, že rozhlas není až tak důležitý, a tak se rozhodla pro zakoupení interaktivní dotykové tabule, která slouží již i na naší škole k prospěchu žáků.
(Ondřej Čerňák)

Zprávy a novinky