Ozdravný pobyt v Itálii

Ve dnech 16. až 25. května se žáci druhého stupně naší školy zúčastnili ozdravného pobytu v italském městečku Caorle. Jak to tam vypadalo a co tam prožili, vám přiblíží sami účastníci. Fotky jsou k nahlédnutí na školní webové stránce.

PÁTEK 16. KVĚTNA
Sraz byl v půl šesté večer na náměstí ve Verneřicích. Odjezd byl naplánovaný na šestou hodinu. Když se všichni rozloučili, nasedli jsme do autobusu a zamávali rodičům a kamarádům. Některé maminky to nevydržely a rozplakaly se.
Autobus byl vcelku pohodlný. Každý měl nad svým místem světélko i klimatizaci. Největším zážitkem pro některé z nás byla ale možnost využít autobusové WC. Protože nechyběla ani televize, koukali jsme na film Jak se krotí krokodýli. Občas jsme si dopřáli zastávku u benzínové pumpy nebo Mac Donaldu. A ráno jsme byli u cíle. Všichni jsme byli rádi, že máme cestu za sebou. (P. Běhunková)

SOBOTA 17. KVĚTNA
Asi okolo deváté jsme dorazili do Caorle a o několik minut později do samotného hotelu Portofino. Tam někteří z nás zůstali, jiní se šli projít do městečka. Okolo dvanácté hodiny jsme dostali klíče od pokojů, a tak jsme se ubytovali. Záviděli jsme těm, co měli pokoj s balkónem. Odpoledne jsme se sešli v sále a společně jsme si prohlédli městečko. Večer někteří trávili na pokojích, jiní hráli v sále hry. (K. Faltová)

NEDĚLE 18. KVĚTNA
V neděli ráno jsme se probudili a opět pršelo. Oblékli jsme se, nasnídali a vrátili jsme se do pokojů. Protože nám počasí nepřálo, hráli jsme Aktivity a Twistra, dívali jsme se na filmy a poslouchali jsme písničky. Po večeři konečně přestalo pršet a my jsme mohli jít alespoň na chvíli ven. (T. Baldinusová)

PONDĚLÍ 19. KVĚTNA
Byl krásný slunečný den. Po snídani jsme se sešli před hotelem, kde na nás čekal autobus, ten nás dopravil do přístavu. Tady už čekala loď, z ní byl krásný výhled na moře. Loď nás zhruba za dvě hodiny dopravila do benátského přístavu. Na tenhle výlet jsme se těšili. Když jsme pak dostali rozchod, každý se vydal, kam se mu zachtělo. Měli tam velmi krásné sochy. Na jedné budově mě uchvátil lev s křídly. Zalíbilo se nám hejno holubů, kteří běhali po městě, nechali se hladit a krmit. Naopak se nám nelíbilo, jak za námi běhali černoši a křičeli „zadarmo“. Víme, že to tak nemysleli, slovo zadarmo znamená ve slevě.
Na zpáteční cestě všechny trápil hlad. V půl sedmé se všichni v hotelu přihrnuli na večeři. Slabší jedinci pak už odpočívali na pokojících. Někdo ještě našel síly a šel se projít do města.Večerka byla v půl desáté. (N. Procházková)

ÚTERÝ 20. KVĚTNA
Ráno po snídani jsme se sešli před hotelem. Když jsme se shromáždili všichni, vyrazili jsme do haly. Hráli jsme tam spoustu her. Na naší zpáteční cestě nás opět provázel déšť. Jelikož bylo ošklivo, trávili jsme čas na pokojích. Po večeři se počasí trocho umoudřilo a my jsme mohli vyrazit do města. (D. Pavlíková)

STŘEDA 21. KVĚTNA
Tentokrát jsme měli snídani v osm hodin,  pak jsme šli do tělocvičny vzdálené asi 15 minut od hotelu. V tělocvičně někdo hrál fotbal, jiný si půjčil míč nebo švihadlo. Před obědem jsme měli čas na odpočinek. V jednu hodinu jsme se rozdělili. Část nás šla k moři, další zamířili do města. Do hotelu jsme se vrátili v pět. V půl sedmé nás čekala večeře. Po ní jsme se vydali ještě ven. Večerka byla v deset hodin. (L. Zíková)

ČTVRTEK 22. KVĚTNA
Potom, co jsme se ráno vzbudili a nasnídali, namířili jsme si to znovu do tělocvičny. Měli jsme ji zamluvenou na dvě hodiny. Podle zájmu jsme se věnovali vybíjené, fotbalu, línému tenisu. Cestou do hotelu jsme si koupili něco k jídlu. Najedli jsme se a domluvili jsme se s učiteli, kam půjdeme. Někdo ještě neměl dost města, někdo se raději šel vykoupat. Do hotelu jsme se vrátili všichni k večeři. Pak jsme se ještě šli koupat k moři. (R. Kudrnová)

PÁTEK 23. KVĚTNA
V pátek jsme hned po snídani vyrazili k moři. Někteří se šli koupat, jiní se opalovali na pláži. Bylo teplo, i když menší než ve čtvrtek a středu. Kolem jedné hodiny jsme se vrátili na hotel, abychom se najedli. Pak jsme se vrátili na pláž, kde jsme vydrželi až do šesti. V půl sedmé na nás v hotelu čekala večeře, po ní jsme mohli jít do města. Vrátit jsme se museli do devíti, v deset hodin totiž byla večerka. (A. Dušková)

SOBOTA 24. KVĚTNA
Byl to poslední den našeho pobytu. Ráno jsme museli vyklidit pokoje, snídaně byla už v osm hodin, pak jsme si dali rozchod  a ve čtvrt na deset jsme se opět sešli před hotelem. Učitelé nám sdělili, že půjdeme do aquaparku. Cesta nám připadala dlouhá, vedla přes město. Před aquaparkem byly trhy. V areálu aquaparku se nám zalíbilo od první minuty. Bylo tam hodně bazénů, trampolína klouzačky. Užívali jsme si tam skoro celý den.
Pak jsme se vrátili k hotelu. Dostali jsme svačinu na cestu. Naložili jsme kufry a nasedli do autobusu. Všichni jsme vzpomínali, jak jsme se tady měli, prohlíželi jsme si fotky. Potom jsem usnul a z naší cesty domů si toho už moc nepamatuji. (V. Přibík)