Dravci

Dne 25. září jsme od rána zvědavě koukali na nebe. Byla totiž naplánovaná ukázka dravců, kterou nám minulý týden překazilo počasí. Tentokrát jsme se těsně před desátou mohli vydat na fotbalové hřiště. Tam už nás čekali členové brněnské společnosti Zayferus. Tato organizace se zabývá ochranou dravých ptáků, léčí zraněná zvířata a finance získává právě takovými ukázkami, jaké jsme se účastnili i my. Ačkoli se na hřišti sešla celá škola, všichni díky dobré organizaci viděli i slyšeli.
Na trávníku už na nás čekalo asi 30 zástupců dravců a sov – od výrečka malého až po kondora krocanovitého. O každém z opeřenců jsme se něco dozvěděli. Jestli jsme dávali pozor, si později pánové sokolníci prověřili díky soutěži o drobné dárky – pexeso, peří jednoho z dravců. Jeden z nás také vyhrál možnost přivolat si dravce na rukavici – tím šťastným byl Ondra Čerňák z devítky a v závěru programu si tak mohl k sobě zavolat kondora.
Po skončení soutěží se dostali dravci do akce. Létali nad hřištěm a lovili atrapy kořisti. Jednu chvíli se k nim přidala i domácí verneřická poštolka. Některé z  ptáků jsme si mohli i pohladit. Líbil se nám také chodec mezi dravci – karančo jižní. Celý program byl vydařený, dokonce počasí nám do poslední chvíle přálo. Ovšem než jsme došli do školy, začalo poprchávat a o něco později už lilo jako z konve. To už jsme byli ale v suchu ve škole. (Dravci - fotogalerie)

Zayferus

Zprávy a novinky