Dobročinná aukce

Letos se nám příliš příspěvky na naši adoptovanou Margareth nehrnuly, a tak vznikla myšlenka uspořádat aukci, jejíž výtěžek by šel právě na Margareth. Nejprve se měla dražit pouze jedna věc, celá akce se pak ale rozrostla. Pro nás to bylo zajímavé a zábavné. Celá akce vypukla v pondělí 28. dubna ve 14 hodin na druhém stupni v hudebně. Funkce dražitele se ujal p. uč. Šram, sešlo se i dost koupěchtivých, ale i tací, co přišli pouze „na čumendu.“
Dražily se osobní předměty učitelů. Všechny našly své nové majitele. Cena většiny z nich proti vyvolávací ceně značně stoupla. Aukční rekord zaznamenaly pantofle p. uč. Šrama. Z pouhých několika korun se jejich konečná cena vyšplhala na 122 korun. Jejich novou majitelkou je Karolína Faltová. Ta vydražila i další předměty náramek p. uč. Nové, tužku p. uč. Kurišové a ponožky p. uč. Bendy. Mezi další úspěšné patřil při dražbě Vašek Doksanský, který získal trsátko a gumičku p. uč. Tomáška. Po jednom předmětu si z dražby odnesli Lenka Zíková (tričko p. uč. Dítětové), Monika Staňková (prstýnek p. uč. Dítětové), Iva Tlapáková (prstýnek p. uč. Dítětové) a Petr Kučera (hrnek p. uč. Trpkové).
Celkově lze aukci hodnotit jako velmi úspěšnou. Na konto Margareth nakonec přibylo 632 Kč. Ty jsme předali p. uč. Dítětové. Všem zúčastněným ještě jednou děkujeme.
(D. Pavlíková)
Dražba (fotogalerie)
Zprávy a novinky