Anketa - jarní prázdniny

Protože nás zajímalo, jak trávíme volný čas, proběhla mezi žáky na druhém stupni anketa, která zkoumala, co jsme dělali v době svého volna. Teď vám překládáme výsledky.
Nejvíce z vás trávilo většinu času doma s tím, že si občas udělali nějaký ten výlet. Při svých výletech jste nejčastěji mířili za kamarády. Děvčata pak velmi často vyrazila za nákupy, v každé třídě se našli ale i nejméně 2 nakupující kluci. Poněkud vzadu zůstává sport. Holky pokud někam za ním vyrážely, pak to bylo za koňmi. Kluci mířili do bazénu. Poslední nabídku z naší ankety z každé třídy využil jeden maximálně dva žáci. Tyto bílé vrány si o prázdninách našly čas na kulturu. Vyrazily do kina.
A jak vypadal váš čas, pokud jste se zdržovali doma? Nejvíce vám ho zabrali kamarádi. Nejčastěji se objevovala odpověď 6 - 8 hodin. V pěti případech zabrali kamarádi všechen volný čas. Všechny z těchto odpovědi patřily dívkám. Kluci pak ve stejném počtu uváděli, že čas trávili v garáži. Sledování videa a televize vám v průměru zabralo o prázdninách 2 - 3 hodiny. Další 2 hodiny připadly na počítač. Našli se i takoví, kteří věnovali počítači veškerý svůj prázdninový čas, případně se podělili ještě s televizí. Sport se dostal do pozadí. Častěji se objevuje u kluků (i ve větším časovém rozsahu). U děvčat je sport uveden spíše výjimečně, pokud nepočítáme pár vyznavaček koňského hřbetu. Jeden vtipálek údajně celé prázdniny trávil v hospodě.
Děkujeme za vaši spolupráci při vyplňování ankety.
Výsledky ankety zpracovaly L. Zíková – N. Procházková – D. Pavlíková

Zprávy a novinky