Zahrada Čech

Už od začátku školního roku jsme se chodili vyptávat, zda letos pojedeme na Zahradu Čech. Nejprve nám moc nadějí nedávali, ale nakonec se jelo. Míst v autobuse však byl omezený počet, a tak jeli ti nejrychlejší. Abychom si zajistili místo v autobuse, byli jsme ochotni si půjčit od kamarádů, nebo si dokonce přivstat, abychom byli ve škole mezi prvními.
Odjíždělo se 19. září v osm hodin ráno z verneřického náměstí. Nikdo z výpravy druhého stupně nepřišel pozdě. Jako doprovod s námi jeli paní učitelky Kurišová a Hrachovcová a pan učitel Novák.
V Litoměřicích jsme byli v 8:45 hodin, protože se areál otvíral až v devět hodin, museli jsme chvíli počkat. Učitelé šli zatím koupit vstupenky. Za branou areálu jsme dostali rozchod. Samostatně jsme si prohlédli celou výstavu. Mohli jsme  se zaposlouchat i do vystoupení Indiánů. V 11:45 hodin jsme se všichni i se svými úlovky z výstavy sešli zase před branou do areálu. V půl jedné už jsme byli zpět ve Verneřicích.
Za několik dní po nás vyrazili na Zahradu Čech i žáci prvního stupně.
 (L. Zíková)