Kulturní akce na naší škole

Řekni mi, co čteš

Tento program nás hodně zklamal. Představení se konalo v malé tělocvičně ve čtvrtek 5. října 2006. Účinkovali v něm 2 muži a žena. Předvedli nám ukázky z různých knížek např. Malého prince, Bylo nás pět nebo Toma Sawyera. Všichni, co jsme tam byli (4. - 8. třída), jsme se shodli, že jedinou výhodou bylo, že jsme se nemuseli učit. Starší pak říkali, že to bylo trapný jak schody ve výtahu. (T. Baldinusová)

Divadélko Karla Čapka

Po zkušenostech z minulého týdne se nám ani do tělocvičny na představení moc nechtělo. První stupeň měl svoji veverku, nás čekal vývoj divadla od antiky po Shakespeara. Ukázky z jednotlivých období doplňovali dalším povídáním dva mladí pánové. Vše bylo humorně laděné, a tak nás to i docela bavilo. Přesto skoro všichni v sále žvýkali jako přežvýkavci a učitelé nám za to pořádně vynadali. (R. Kudrnová)

Kytarový koncert

14. listopadu jsme se sešli v tělocvičně na koncertu pana Jindřicha Kaulfersta. Spolu s ukázkami z jednotlivých období dějin hudby jsme se dozvěděli, jak se kytara postupně vyvíjela. Jak se měnil tvar i zvuk předchůdců kytary. Škoda že nezaznělo víc současných písniček. (T. Linhart)

Divadelní představení

Před nějakým časem jsme si zapisovali do žákovských, že máme přinést 30 korun jako vstupné na divadelní představení. A už jsme se pídili od kolika je, abychom zjistili, o kterou hodinu přijdeme. To někdy bývá jediná výhoda představení. Ale tentokrát to bylo jinak. Nevím, jak se líbilo prvnímu stupni jejich představení, ale naše nás pobavilo. Jmenovalo se Literární cestopis a byly to ukázky ze známých divadelních her z minulosti. O některých autorech jsme slyšeli v hodinách literatury. O někom prý ještě uslyšíme. To nám bylo celkem jedno, my jsme se bavili. Třeba když doktor operoval zdravého nemocného, nebo hercům chyběla představitelka krásky v Cyranovi a vybrali si Moniku Staňkovou. Ta se pak jen smála a svoji roli ani nepřečetla. Jak by ji asi zahrála Nikola Holubová, kterou si vybrali původně. Nakonec nás rozesmála Maryša s blonďatými copy a chlupatýma nohama. (V. Přibík)

Zprávy a novinky