Turnaj Vladimíra Šmicera

Naše škola pořádala letos už počtvrté turnaj v sálové kopané. Zástupci starších žáků (8. a 9. třída) se sešli 16. března ve velké tělocvičně ve Verneřicích. O pocty nejvyšší se ucházelo pět družstev (ZŠ Verneřice, ZŠ Markvartice, ZŠ Horní Police, ZŠ Benešov nad Ploučnicí, ZŠ Česká Lípa). Všichni chtěli být nejlepší, ale s prázdnou neodcházel nikdo. Na každé účastnící se družstvo čekal zbrusu nový míč. Nejlepší střelec turnaje pak získal dres.
V rolích rozhodčích se představili pan učitel Eduard Šram a pan učitel Miroslav Novák. Turnajem bez jediné prohry prošli zástupci Benešova nad Ploučnicí a po zásluze vyhráli i celou akci. Reprezentanti naší školy skončili na celkovém čtvrtém místě.
Ondřej Čerňák, 7. tř.

Ve čtvrtek 23. března pokračoval fotbalový turnaj zápasy v kategorii mladších žáků (6. - 7. třída).
I tentokrát si nejlepší mužstvo odvezlo putovní pohár. Každé ze zúčastněných družstev obdrželo míč. A nejlepší střelec, kterým se stal Petr Horváth, hráč Benešova nad Ploučnicí, si odnesl dres. Nejlepším střelcem z našich byl Petr Rokos.
Naše reprezentace ve složení Vladimír Rokos, Petr Rokos, Jaroslav Zahradník, Jan Zahradník, Jan Šikl, Tomáš Kučera, Daniel Žemlička, Tomáš Linhart, Václav Kavalír a Jakub Dvořák obsadila konečné třetí místo, když je v průběhu turnaje pronásledovala smůla a stali se remízovými králi. Druzí skončili zástupci Markvartic. První místo patřilo opět České Lípě.  (viz fotografie)
                                                        Daniel Žemlička, 7. tř.